پژو بار دیگر بازار خودرو را شوک زده کرد / ایران خودرو دیگر روی برند پُرطرفدار خود حساب نمی کند؟
پژو بار دیگر بازار خودرو را شوک زده کرد / ایران خودرو دیگر روی برند پُرطرفدار خود حساب نمی کند؟

اکو ایران : صورت های مالی آبی های جاده مخصوص از کاهش تولید خانواده پژو در سال جاری حکایت می کند.

به گزارش اکو ایران، ایران خودرو برنامه ریزی کرده تا تولید گروه پژو را کاهش دهد. این اتفاق می تواند شوک جدید ایران خودرو به بازار خودرو محسوب شود. کاهش تیراژ گروه پژو در هدف گذاری ایران خودرویی ها برای سال جاری بعد از خبر به موزه فرستادن خانواده پژو پارس می تواند دومین شوک خودروساز ساکن کیلومتر ۱۴ جاده مخصوص به بازار خودرو قلمداد کرد.

بررسی صورت های مالی ایران خودرو مربوط به سال ۱۴۰۲ نشان می دهد خودروساز ساکن کیلومتر ۱۴ جاده مخصوص در بخشی از صورت های مالی تلفیقی مربوط به ۱۲ ماهه سال گذشته پیش بینی کرد سال ۱۴۰۳ حدود ۲۴۳ هزار و ۴۰۰ دستگاه انواع محصولات خود با برند پژو را در خطوط تولید نهایی کند.

تیراژ خانواده پژو در سال گذشته نزدیک ۲۶۹ هزار دستگاه در صورت های مالی آبی های جاده مخصوص ثبت شده است.

مقایسه پیش بینی تولید گروه پژو در سال ۱۴۰۳ با تولید سال گذشته نشان می دهد ایران خودرویی ها قصد دارند در سال جاری بیش از ۲۵ هزار و ۵۰۰ دستگاه کمتر انواع پژو تولید کنند.

این کاهش تیراژ به زبان درصد از افت حدود ۱۰ درصدی این خانواده خودرویی حکایت می کند.

چنانچه روند تولید محصولات برند پژو در سبد محصولاتی ایران خودرو در سال جاری و سال ۱۴۰۱ را بررسی کنیم شاهد خواهیم بود تیراژ هدف گذاری شده تولید سال جاری با سال ۱۴۰۱ از کاهش نزدیک به ۱۱۰ هزار دستگاهی حکایت می کند.

بنابراین ایران خودرویی در تولید گروه پژو در سال جاری به نسبت سال ۱۴۰۱ با کاهش بیش از ۳۰ درصدی روبرو شده است.

بررسی سبد محصولاتی ایران خودرو در یک دهه اخیر نشان می دهد این خودروساز حساب ویژه ای روی گروه پژو بازار کرده بود. اما با توجه به روند نزولی تولید خانواده پژو طی سه سال اخیر به نظر می رسد مدیران ایران خودرو به تدریج مشغول ایجاد تغییر در سبد محصولاتی خود است و به دنبال این است تا از سهم محصولات گروه پژو کم کند و آن را به سایر محصولات خود اختصاص دهد.

کاهش تولید خانواده پژو می تواند روی قیمت های بازاری محصولات تولیدی ایران خودرو با این برند اثر منفی گذاشته و شاهد افزایش قیمت این گروه خودرویی در بازار باشیم.

✅ آیا این خبر اقتصادی برای شما مفید بود؟ امتیاز خود را ثبت کنید.
[کل: 0 میانگین: 0]