چهارشنبه, ۱۵ آذر , ۱۴۰۲
پ
  • شناسه : 49370
  • 04 نوامبر 2023 - 15:03
  • 12 بازدید
  • ۰ دیدگاه
  • ارسال توسط :

تعداد خودروهای اسقاطی ۳ برابر شد / در ۶ ماه نخست امسال چند خودرو از رده خارج شد؟

تعداد خودروهای اسقاطی ۳ برابر شد /  در ۶ ماه نخست امسال چند خودرو از رده خارج شد؟
تعداد خودروهای اسقاطی ۳ برابر شد /  در ۶ ماه نخست امسال چند خودرو از رده خارج شد؟

رییس ستاد نوسازی ناوگان و اسقاط خودروهای فرسوده اعلام کرده که تعداد اسقاط خودروهای فرسوده در ایران نسبت به سال گذشته سه برابر شده است. این ستاد پس از انتقال از وزارت راه و شهرسازی به وزارت صمت فعالیت خود را آغاز کرده و به طراحی سامانه جدیدی برای اسقاط خودروهای فرسوده پرداخته است.

به گزارش اکو ایران، مهران سالاریه، رئیس ستاد نوسازی ناوگان و اسقاط خودروهای فرسوده، به تعیین تکلیف کشنده‌های مشمول بند “ث” ماده ۳۰ قانون احکام دائمی اشاره کرده و گفته تاکنون بیش از ۲ هزار دستگاه کشنده اسقاط و پلاک شده است. بر اساس اصلاحیه قانون ساماندهی صنعت خودرو، تمامی خودروهای سنگین نیاز به گواهی اسقاط دارند.

در سال جاری، تاکنون بیش از ۸ هزار و ۳۰۰ دستگاه خودرو و بیش از ۱۸ هزار دستگاه خودرو فرسوده اسقاط شده‌اند. همچنین، بیش از ۴ هزار دستگاه تاکسی فرسوده نیز اسقاط و نوسازی شده‌اند. در مجموع، در ۶ ماهه نخست سال جاری حدود ۳۰ هزار خودرو فرسوده از رده خارج شده‌اند که این تعداد سه برابر مدت مشابه سال گذشته و دو برابر کل اسقاط در سال ۱۴۰۰ است.

رییس ستاد نوسازی ناوگان و اسقاط خودروهای فرسوده تاکید دارد که اصلی‌ترین هدف این ستاد از رده خارج کردن خودروهای فرسوده است و برنامه‌ریزی‌های جدیدی برای تشویق به اسقاط خودروهای فرسوده در دستور کار قرار دارد.

 

تعیین و تکلیف واردات خودروی جانبازان تا یک ماه دیگر 06 دسامبر 2023

تعیین و تکلیف واردات خودروی جانبازان تا یک ماه دیگر

اکوایران: رئیس سازمان توسعه تجارت از ارائه اصلاحات جدید مصوبه واردات خودروی جانبازان، در روزهای آتی به هیات وزیران خبر داد. او پیش بینی کرد این مصوبه ظرف یک ماه آینده در دولت تصویب شود.

واکنش عجیب وزیر صمت به گران فروشی خودرو 06 دسامبر 2023

واکنش عجیب وزیر صمت به گران فروشی خودرو

اکو ایران : سازمان حمایت از تولید کنندگان و مصرف کنندگان به عنوان بازوی اجرایی وزارت صمت همواره پای ثابت گران فروشی شرکت های خودروساز بود. اما در جدیدترین اتفاق در رابطه با افزایش قیمت بدون ضابطه یک شرکت خودروساز، وزیر صمت از عدم دخالت وزارتخانه تحت مدیریتش خبر داد.

شروع عرضه انبوه لاستیک از دی ۱۴۰۲ 06 دسامبر 2023

شروع عرضه انبوه لاستیک از دی ۱۴۰۲

اکوایران: رئیس اتاق اصناف ایران اعلام کرد از دو هفته دیگر محدودیت‌ عرضه لاستیک برداشت می‌شود و عرضه آن در بازار افزایش پیدا می‌کند.

💬 نظرات خود را با ما در میان بگذارید

📜 قوانین ارسال نظرات کاربران
  • دیدگاه های ارسال شده شما، پس از بررسی توسط تیم بانک اقتصاد منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی توهین، افترا و یا خلاف قوانین جمهوری اسلامی ایران باشد منتشر نخواهد شد.
  • لازم به یادآوری است که آی پی شخص نظر دهنده ثبت می شود و کلیه مسئولیت های حقوقی نظرات بر عهده شخص نظر بوده و قابل پیگیری قضایی می باشد که در صورت هر گونه شکایت مسئولیت بر عهده شخص نظر دهنده خواهد بود.