زمان نوبت دوم کنکور ۱۴۰۳ تغییر کرد/ آزمون چه روزهایی برگزار می‌شود؟
زمان نوبت دوم کنکور ۱۴۰۳ تغییر کرد/ آزمون چه روزهایی برگزار می‌شود؟

اکوایران: نوبت دوم کنکور ۱۴۰۳ به دلیل همزمانی با انتخابات ریاست‌جمهوری به تعویق افتاد و به جای روزهای ۷ و ۸ تیر روزهای ۲۱ و ۲۲ تیر برگزار می‌شود.

به گزارش اکوایران، سازمان ملی سنجش و ارزشیابی نظام آموزش کشور، در اطلاعیه‌ای اعلام کرد:

با عرض تسلیت شهادت سید ابراهیم رئیسی و همراهان وی به اطلاع داوطلبان آزمون سراسری سال ۱۴۰۳ (نوبت دوم ) می‌رساند، با توجه به برگزاری انتخابات چهاردهمین دوره ریاست جمهوری در تاریخ هشتم تیرماه، برگزاری آزمون مذکور به روزهای ۲۱ و ۲۲ تیرماه سال ۱۴۰۳ موکول شد.

بر اساس این اطلاعیه جزئیات آزمون شامل به‌زودی اعلام خواهد شد؛ همچنین ثبت‌نام برای شرکت در نوبت دوم آزمون سراسری ۱۴۰۳ و پذیرش در رشته‌های با آزمون دوره‌های روزانه، نوبت دوم (شبانه)، نیمه‌حضوری، مجازی، پردیس خودگردان دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی، دانشگاه پیام‌نور و مؤسسات آموزش عالی غیرانتفاعی و غیردولتی همچنین رشته‌های تحصیلی با آزمون دانشگاه آزاد اسلامی از روز ۷ فروردین ۱۴۰۳ از طریق درگاه اطلاع‌رسانی سازمان سنجش آموزش کشور آغاز شد و بعد از چند بار تمدید روز اول اردیبهشت پایان یافت. 

خبر مرتبط

آخرین وضعیت تعطیلی‌ها بعد از عزای عمومی/ سراسر ایران چهارشنبه تعطیل است

اکوایران: خزعلی گفت: در ابتدا در هیأت دولت مطرح شد که تعطیلاتی داشته باشیم، اما آقای مخبر تاکید کردند که به هیچ عنوان در دولت تعطیلی نخواهیم داشت.

آزمون نوبت دوم برای داوطلبان قرار بود در روزهای پنجشنبه و جمعه ۷ و ۸ تیر ماه ۱۴۰۳ برگزار شود که به دلیل برگزاری انتخابات ریاست‌جمهوری به روزهای ۲۱ و ۲۲ تیر موکول شد. نوبت اول آزمون سراسری سال ۱۴۰۳ روزهای پنجشنبه و جمعه ۶ و ۷ اردیبهشت ماه ۱۴۰۳ برگزار شد. 

 سید ابراهیم رئیسی، هشتمین رییس جمهور اسلامی ایران عصر یکشنبه (۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۳) در مسیر بازگشت از مراسم افتتاح سد قیز قلعه‌سی به سمت تبریز، در منطقه ورزقان استان آذربایجان شرقی دچار سانحه هوایی شد و با همه همراهان، به شهادت رسید.

در پی این حادثه سران قوا با تشکیل جلسه‌ای شامگاه دوشنبه (۳۱ اردیبهشت) با بررسی زمانبندی فرایند انتخابات، هشتم تیر را زمان انتخابات برای تعیین رئیس‌جمهور جدید تعیین و اعلام کردند وثبت نام نامزدها در روزهای دهم تا چهاردهم خرداد انجام می‌شود و زمان تبلیغات انتخاباتی هم از ۲۳ خرداد تا هفتم تیر خواهد بود.

✅ آیا این خبر اقتصادی برای شما مفید بود؟ امتیاز خود را ثبت کنید.
[کل: 0 میانگین: 0]