رونمایی از لایحه بودجه سال ۱۴۰۳ شهرداری تهران
رونمایی از لایحه بودجه سال ۱۴۰۳ شهرداری تهران

اکوایران:شهردار تهران لایحه بودجه سال ۱۴۰۳ شهرداری تهران را با رقم پیشنهادی ۱۶۹ هزار و ۸۰۰ میلیارد تومان تقدیم شورای شهر تهران کرد .

به گزارش اکوایران ، روز گذشته شهردار تهران لایحه بودجه سال ۱۴۰۳ را به شورای شهر تهران تقدیم کرد . رقم پیشنهادی شهرداری ۱۶۹ هزار و ۸۰۰ میلیارد تومان بود . 

میثم مظفر، رئیس کمیته بودجه شورای شهر تهران با اشاره به جزئیات لایحه بودجه شهرداری در سال ۱۴۰۳، گفته است: رقم پیشنهادی که در لایحه بودجه به شورا پیشنهاد شده، ۱۶۹٫۸ همت است که نسبت به سال گذشته، افزایش خوب و زیادی داشته است. این بودجه در بخش مصارف در سه بخش اصلی ارائه شده است که بدین ترتیب است: بخش اول، تملک دارایی های سرمایه‌ای، بالغ بر ۸۸٫۲ همت است که  برای مصارفی نظیر احداث اتوبان ها، خرید واگن های مترو، اتوبوس، وسائط نقلیه ، به طور کلی ناوگان حمل و نقل عمومی و وسایل و زیرساخت های زمینه‌ای فرهنگی، ورزشی و بوستان ها، به عنوان تملک دارایی های سرمایه‌ای شهر در نظر گرفته شده است. 

مظفر افزود: بخش دوم مربوط می شود به تملک های دارایی مالی، از قبیل پرداخت اقساط و دیون مالی و تعهداتی که در اوراق مشارکت پیش بینی شده .؛که بالغ بر ۲۲ همت در لایحه بودجه در سال ۱۴۰۳ به آن اختصاص دارد و بخش هزینه‌ای که شامل پرداخت حقوق و دستمزد و نگهداشت شهر می باشد که بالغ بر ۵۹ همت برای آن پیش بینی شده است.

وی با اشاره به سهم درصدی هرکدام از بخش ها در لایحه بودجه پیشنهادی افزود: سهم حوزه حمل و نقل در میان بودجه پیش بینی شده ۴۱ درصد، توسعه مدیریت،  هوشمندسازی شهر و حقوق پرسنل ۲۵ درصد و در حوزه موضوعات و برنامه های فرهنگی و اجتماعی، ۱۳ درصد، در حوزه خدمات شهری ۱۴ درصد، در حوزه بحران و ایمنی پنج درصد، و در حوزه شهرسازی دو درصد پیش بینی شده است.

در لینک زیر لایحه تقدیمی شهرداری را می خوانید:

لایحه بودجه سال ۱۴۰۳ شهرداری تهران 

 

✅ آیا این خبر اقتصادی برای شما مفید بود؟ امتیاز خود را ثبت کنید.
[کل: 0 میانگین: 0]