روند قیمت سکه دهه آخر بهمن ماه
روند قیمت سکه دهه آخر بهمن ماه

اکوایران: برخی از معامله‌گران معتقدند در شرایط کنونی احتمالا در روز دوشنبه قیمت‌ها دوباره مسیر کاهش را دنبال خواهند کرد.

به گزارش اکوایران، قیمت سکه امامی که در هفته‌های گذشته، طبق اعلام نرخ اتحادیه طلا و جواهر، کانال ۳۴ میلیون تومان را هم لمس کرده بود در هفته قبل در کانال ۳۲ میلیون تومان مسیر کاهش را دنبال کرد.

این فلز گران‌بهای داخلی روز شنبه ۲۱ بهمن در حدود ۳۲ میلیون و ۳۵۰ هزار تومان به فروش رسید که نسبت به روز ۱۸ بهمن ماه تقریبا ۲۵۰ هزار تومان ارزان شده است. 

در معاملات پشت‌خطی دیروز هم بازار سکه به دلیل تعطیلات ۲۲ بهمن بسته بود و فلز زرد رنگ داخلی نوسان خاصی را ثبت نکرد. قیمت طلای جهانی هم نسبت به روز شنبه هفته جاری افت و خیز قابل توجهی را ثبت نکرده و در حدود ۲۰۲۲ دلار معامله شد. 

برخی از معامله گران معتقدند در شرایط کنونی احتمالا در روز دوشنبه قیمت‌ها دوباره مسیر کاهش را دنبال خواهند کرد. این دسته از معامله‌گران برای پیش‌بینی خود ۳ دلیل مطرح می‌کنند. به عقیده آنها به واسطه سود سپرده ۳۰ درصدی و پیش‌فروش خودروهای وارداتی، پول و نقدینگی در بازار نیست و پیش‌بینی می‌شود در صورت تزریق بازارساز شدت ریزش بیشتر شود.

با این حال اگر نرخ دلار رشد کند احتمال تغییر انتظارات در بازارسکه هم وجود  دارد. در شرایط کنونی گفته می‌شود که اگر سکه امامی ۳۲ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان را از دست دهد احتمال عقب‌نشینی تا کف کانال یاد شده وجود دارد.

✅ آیا این خبر اقتصادی برای شما مفید بود؟ امتیاز خود را ثبت کنید.
[کل: 0 میانگین: 0]