خبرنگاران اکوایران در برنامه حقیقت‌سنج، خبرهایی را بررسی می‌کنند که ممکن است آمار موجود در آن‌ها یا حقایق مطرح شده در دلِ آن‌ها، واقعی نباشد یا با بی‌دقتی تهیه شده باشد و یا حتی، به قصد گمراه کردنِ مخاطب، تنظیم شده باشند. یکی از خبرهایی که در این برنامه از حقیقت‌سنج مورد بررسی قرار گرفته، […]

خبرنگاران اکوایران در برنامه حقیقت‌سنج، خبرهایی را بررسی می‌کنند که ممکن است آمار موجود در آن‌ها یا حقایق مطرح شده در دلِ آن‌ها، واقعی نباشد یا با بی‌دقتی تهیه شده باشد و یا حتی، به قصد گمراه کردنِ مخاطب، تنظیم شده باشند.

یکی از خبرهایی که در این برنامه از حقیقت‌سنج مورد بررسی قرار گرفته، مربوط به رشد تولید نفت ایران است که خبرگزاری ایرنا هم آن را منتشر کرده است. ظاهرا در تنظیم این خبر به زبان انگلیسی، بی‌دقتی‌هایی صورت گرفته و در نتیجه خبر از واقعیت دور شده است.

در خبری دیگر به مسئله پسماند کشاورزی در ایران پرداخته شده و خبر دیگری هم به این مسئله پرداخته که آیا مورگان فریمن، بازیگر آمریکایی از دونالد ترامپ حمایت کرده است یا خیر.

در برنامه حقیقت‌سنج، حقایق مطرح شده در رسانه‌ها مورد ارزیابی قرار می‌گیرند و به عبارت دیگر، راستی‌آزمایی می‌شوند تا صحیح‌ترین اطلاعات در اختیار مخاطبان قرار بگیرد.

 

✅ آیا این خبر اقتصادی برای شما مفید بود؟ امتیاز خود را ثبت کنید.
[کل: 0 میانگین: 0]