ازدواج بین المللی در چه کشورهایی امکان پذیر است؟
ازدواج بین المللی در چه کشورهایی امکان پذیر است؟

با ازدواج بین‌المللی، زوجین می‌توانند از حقوق و مزایای بسیاری در کشورهای دیگر بهره‌مند شوند و حتی اقامت کشور موردنظر را دریافت کنند. از طرفی بسیاری این سوال برایشان پیش می‌آید که ازدواج بین المللی در چه کشورهایی امکان‌پذیر است. جهت ثبت ازدواج بین‌المللی کشورهایی همچون ترکیه، ایتالیا، گرجستان، تایلند، ایتالیا، فرانسه و ارمنستان می‌تواند […]

با ازدواج بین‌المللی، زوجین می‌توانند از حقوق و مزایای بسیاری در کشورهای دیگر بهره‌مند شوند و حتی اقامت کشور موردنظر را دریافت کنند. از طرفی بسیاری این سوال برایشان پیش می‌آید که ازدواج بین المللی در چه کشورهایی امکان‌پذیر است. جهت ثبت ازدواج بین‌المللی کشورهایی همچون ترکیه، ایتالیا، گرجستان، تایلند، ایتالیا، فرانسه و ارمنستان می‌تواند انتخاب مناسبی باشند. در این میان کشورهای ترکیه و گرجستان به دلیل نزدیکی به کشور ما، فرهنگ مشابه، هزینه‌های پایین‌تر نسبت به کشورهای اروپایی قطعاً انتخاب مناسب‌تری برای ثبت ازدواج بین‌المللی هستند. با این حال برای آشنایی با محبوب‌ترین کشورهای ثبت ازدواج در ادامه مطلب با ما همراه باشید.

معرفی کشورهایی که در آن می توان ازدواج بین الملی انجام داد

در حالت کلی کشورهای بسیاری برای ثبت ازدواج بین‌المللی وجود دارند که با توجه به شرایط و وضعیت مهاجرتی خود می‌توانید نسبت به ثبت ازدواج بین المللی در آن‌ها اقدام کنید. با این حال ازدواج بین المللی در چه کشورهایی امکان پذیر است؟ در ادامه به معرفی این کشورها خواهیم پرداخت:

ثبت ازدواج بین المللی در ترکیه

کشور ترکیه به دلیل نزدیکی به کشور ما، فرهنگ مشابه و هزینه‌های مناسب و بصرفه یکی از گزینه‌های مناسب ثبت ازدواج بین‌المللی به شمار می‌رود. فرآیند ثبت ازدواج در ترکیه نسبت به سایر کشورها راحت‌تر بوده و مراحل قانونی و اداری آن در کوتاه‌ترین زمان  قابل انجام است. حتی وجود سواحل بی‌نظیر دریای مدیترانه و سیاه، طبیعت بکر و سرسبز، فضای بی‌نظیر موجب شده تا در صورت تمایل به برگزاری مراسم عروسی بتوانید شبی بسیار رویایی را در کنار عزیزان خود سپری کنید. البته برگزاری مراسم ازدواج به صورت سنتی تا مدرن و لوکس نیز در کشور ترکیه امکانپذیر است.

ثبت ازدواج بین المللی در گرجستان

علاوه بر ترکیه، کشور گرجستان نیز از دیگر مقاصد محبوب زوجین برای ثبت ازدواج بین‌المللی است. امکان برگزاری مراسم‌ سنتی یا مدرن، برخورداری از خدمات باکیفیت و استاندارد بالا و انسجام فرهنگی از جمله مزایای ثبت ازدواج بین المللی در این کشور به شمار می‌آیند. هزینه ثبت ازدواج در گرجستان شامل هزینه‌های دفتر ثبت احوال، قرارداد ازدواج، مشاوره حقوقی (در صورت نیاز) و ترجمه مدارک است.

ازدواج بین المللی در فرانسه

تاریخ و فرهنگ متنوع، موقعیت جغرافیایی مناسب و وجود اماکن گردشگری موجب شده تا کشور فرانسه نیز جزو کشورهای محبوب برای ثبت ازدواج بین‌المللی قرار گیرد. ازدواج‌هایی که در این کشور به ثبت می‌رسند در جوامع بین‌الملل به رسمیت شناخته خواهد شد. مراسم ازدواج در فرانسه نیز در شهرداری انجام می‌شود و زوجین لازم است حداقل به مدت ۴۰ روز در فرانسه سکونت داشته باشند. هزینه مراسم ازدواج قانونی در دفاتر رسمی فرانسه حدود ۴۰۰ یورو و مراسم مذهبی حدود ۳۰۰ یورو خواهد بود.

ثبت ازدواج بین المللی در ایتالیا

ایتالیا نیز جزو کشورهایی بوده که شرایط بسیار مناسبی برای ازدواج اتباع خارجی در نظر گرفته است. طبیعت بکر و زیبا، تاریخچه فرهنگی و امکان ازدواج مذهبی و مدنی موجب شده تا بسیاری از زوجین در این کشور ازدواج خود را بین‌المللی کنند. حتی شما می‌توانید مراسم ازدواج خود را در کلیسا یا در طبیعت برگزار کنید. این نکته را در نظر داشته باشید که ازدواج مذهبی در ایتالیا حتما باید به صورت مدنی و قانونی نیز ثبت شود تا حقوق زوجین به صورت قانونی حفظ گردد.

ثبت ازدواج بین المللی در ارمنستان

از دیگر کشورهایی که امکان ثبت ازدواج بین‌المللی را فراهم کرده، کشور ارمنستان است که دو شهروند خارجی می‌توانند در این کشور ازدواج خود را بین‌المللی کنند. آشنایی با فرهنگ جدید و تبادل تجارب، برخورداری از امکانات رفاهی، رشد شخصی و تنوع فکری مزایای ثبت ازدواج بین‌المللی در ارمنستان هستند.

مزایا ثبت ازدواج بین الملی در خارج از کشور

به طور کلی ثبت ازدواج بین‌المللی در خارج از کشور مزایا و تسهیلاتی را به همراه دارد که یکی از آن‌ها قانونی شناخته شدن ازدواج در کشورهای مختلف است. قانونی شدن ازدواج در کشورهای دیگر موجب شده تا در صورت وجود هر گونه مشکلی در زندگی حق و حقوق طرفین حفظ شود. از دیگر مزایای ثبت ازدواج به صورت بین‌المللی، حفظ حقوق مالی است. به این معنا که در صورت جدایی و وقوع طلاق، زوجین می‌توانند از حقوق و تعهدات مالی یکدیگر دفاع کنند. درواقع حقوق مالکیت در املاک، وسایل نقلیه و دارایی‌ها حفظ شده و به صورت قانونی قابل دریافت خواهد بود.

از طرفی فرآیند ثبت ازدواج بین‌ المللی در کشورهای دیگر به راحتی در عرض چند روز قابل انجام بوده و پروسه ساده‌ای خواهد داشت. حمایت از حقوق زنان، برخورداری از تسهیلات پس از ازدواج، کسب تجربیات جدید و هزینه‌های مناسب از دیگر مزایای ثبت ازدواج بین المللی در خارج از کشور محسوب می‌شوند.

جمع بندی

ازدواج بین المللی در چه کشورهایی امکان پذیر است؟ در حالت کلی ثبت ازدواج بین‌المللی در اکثر کشورها امکانپذیر هست، اما کشورهایی همچون ترکیه، تایلند، ایتالیا، فرانسه، گرجستان و ارمنستان جزو کشورهای محبوب برای ثبت ازدواج بین‌المللی محسوب می‌شوند که در این مطلب سعی کردیم جزئیات مفیدی در رابطه با این کشورها خدمت شما ارائه دهیم.

پروسه ازدواج بین‌المللی مانند هر فرآیند دیگری در خارج از کشور چالش‌ها و مشکلات مخصوص به خود را دارد. بنابراین پیش از هر اقدامی بهتر است از مشاورین حقوقی و وکلای متخصص در این زمینه راهنمایی دریافت نموده تا بتوانید این فرآیند را بدون دغدغه و نگرانی انجام دهید. موسسه مهاجرتی الواپلای با سابقه بالا در این زمینه، صفر تا صد مراحل ثبت ازدواج بین المللی را با کیفیت بالا خدمت شما ارائه می‌دهد. شما می‌توانید با ورود به سایت aloapply.com با خدمات ثبت ازدواج بین‌المللی در این مجموعه بیشتر آشنا شوید.

 

 

✅ آیا این خبر اقتصادی برای شما مفید بود؟ امتیاز خود را ثبت کنید.
[کل: 0 میانگین: 0]