سیل راه ارتباطی مشگین‌شهر – اهر را مسدود کرد
سیل راه ارتباطی مشگین‌شهر – اهر را مسدود کرد

فرماندار مشگین‌شهر از خسارت ۸۰ تا ۱۰۰ درصدی سیلاب و تگرگ به مزارع و باغات ۱۶ روستای این شهرستان خبر داد.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از ایرنا، اداره راهداری و حمل‌ و نقل جاده‌ای شهرستان مشگین‌شهر شنبه شب در اطلاعیه‌ای اعلام کرد که راه ارتباطی مشگین‌شهر – اهر به دلیل جاری شدن سیل مسدود شده است.
در این اطلاعیه آمده است: به علت وقوع سیلاب و تخریب بخشی از پل افیل واقع در حوزه استحفاظی شهرستان اهر تردد در جاده مشگین‌شهر- اهر تا اطلاع بعدی امکان‌پذیر نیست.
فرماندار مشگین‌شهر هم از خسارت ۸۰ تا ۱۰۰ درصدی سیلاب و تگرگ به مزارع و باغات ۱۶ روستای این شهرستان خبر داد.
شهرام محمدی اظهار کرد: به دنبال جاری شدن سیل بر اثر بارش شدید باران و تگرگ، باغات و مزارع روستاهای سه بخش مشگین شرقی، مرکزی و مرادلو دچار خسارت های سنگین شدند.
وی با بیان اینکه اندازه تگرگ و حجم بالای سیلاب عامل اصلی خسارت به بخش کشاورزی شهرستان بوده است، ادامه داد: کارشناسان جهاد کشاورزی و مدیریت بحران در حال ارزیابی دقیق حجم خسارت ها هستند که بعد از جمع‌بندی اعلام خواهد شد.
فرماندار مشگین‌شهر عنوان کرد: سیلاب همچنین حجم بسیار زیادی رسوب در حوضچه های آبگیر خیاوچای و نهرخاتون ایجاد کرد که بر اثر آن آب یکی از محلات مشگین‌شهر قطع شد که با تلاش کارکنان شرکت آب و فاضلاب برطرف شده است.
وی افزود: همچنین در مسیر نهرخاتون آب یکی از روستاها قطع شده بود که طی ساعات پیش رو وصل خواهد شد.
وی اظهار کرد: وقوع سیلاب و شکسته شدن منبع آب در بالادست شهر لاهرود باعث قطعی آب شهر شده بود که هم اکنون مشکل برطرف شده است.
محمدی ادامه داد: شب گذشته نیز سه دستگاه خودرو در مسیر سه راهی ویجینی شهرستان اهر و منطقه شیران مشگین‌شهر در گل و لای و سیلاب گرفتار شده بودند که خوشبختانه این حوادث تلفات جانی نداشت.
وی ادامه داد: ۲ دستگاه از این خودروها از گل و لای بیرون کشیده شدند و خودرو سوم هم با استفاده از یک دستگاه جرثقیل در حال خارج‌سازی است.
اداره کل هواشناسی استان اردبیل از ۲ روز پیش نسبت به ورود سامانه بارشی به استان و سیلابی شدن مسیل‌ها و رودخانه‌های فصلی و آبگرفتگی معابر عمومی هشدار داده و بر لزوم توجه به موارد توصیه شده در هشدارهای هواشناسی سطح نارنجی شماره ۶ تاکید کرده بود.
استان اردبیل از جمله ۱۰ استان کشور در زمینه فراوانی وقوع حوادث طبیعی به شمار می‌رود و هر از گاهی بروز حادثه‌هایی مانند زمین لرزه، رانش زمین، سیل، خشکسالی، صاعقه، طوفان، سرمازدگی، برف سنگین، سرما و یخبندان شدید خسارت و تلفاتی برجا می‌گذارد.
خردادماه سال گذشته نیز سیل خسارت‌های سنگینی به بخش‌های مختلف کشاورزی، تاسیسات زیربنایی، ابنیه فنی راه‌ها و واحدهای مسکونی در شهرهای مختلف استان اردبیل به‌ویژه مشگین‌شهر، گرمی، بیله‌سوار، انگوت و کوثر وارد کرد.

✅ آیا این خبر اقتصادی برای شما مفید بود؟ امتیاز خود را ثبت کنید.
[کل: 0 میانگین: 0]