شرایط حراج ویژه ایران خودرو اعلام شد
شرایط حراج ویژه ایران خودرو اعلام شد

در این گزارش شرایط فورش فوری ایران خودرو را بررسی می کنید.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از شهر خبر، پیش فروش یا مرحله پیش ساخت در بازار خودرو، تأثیرات مهمی بر صنعت و بازار خودروسازی دارد. این اقدام معمولاً با ارائه تخفیف‌ها یا شرایط ویژه به مشتریان در مرحله اولیه تولید یک مدل خودرو صورت می‌گیرد. تاثیر اصلی پیش‌فروش، ایجاد احساس فوری برای خریداران و افزایش تقاضا در بازار است. این اقدام می‌تواند باعث ایجاد اشتیاق برای خرید، جلب مشتریان جدید، و حتی تسهیل فرآیند تولید و توزیع شود. همچنین، باعث ایجاد رقابت بین تولیدکنندگان می‌شود و به ویژه در مواجهه با چالش‌های اقتصادی می‌تواند برای صنعت خودروسازی به عنوان یک راهکار استراتژیک عمل کند.
هایما S۷ پلاس یک خودروی شاسی بلند (SUV) است که توسط برند هایما اتومبیل، زیرمجموعه گروه فاو تولید می‌شود. این خودرو از تکنولوژی پاورتک کره جنوبی و مزدا ژاپن و شرکت بوش بهره می‌برد. هایما ابتدا براساس پلتفرم مزدا CX-۷ ساخته شده و سپس به پلتفرم فورد اسکیپ ارتقا یافت.
شرکت ایران خودرو بعد از همکاری با شرکت هایما چین، در حال تولید خودروی جدید به‌نام هایما S۷ پلاس است که در ایران با همان بدنه قدیمی هایما S۷ عرضه می‌شود.
هایما اس ۷ پلاس در دو رنگ سفید و مشکی به بازار عرضه شده است که قیمت آن‌ها تفاوت اندکی دارد. در حال حاضر قیمت نقدی هایما S۷ پلاس مشکی رنگ مدل ۱۴۰۲ به ۱ میلیارد و ۶۷۸ میلیون تومان می‌رسد. قیمت نقدی هایما S۷ پلاس سفید رنگ مدل ۱۴۰۲ نیز ۱ میلیارد ۶۸۸ میلیون تومان است.
برای خرید اقساطی هایما اس ۷ پلاس پرداخت حداقل ۵۰ درصد از قیمت خودرو به عنوان پیش پرداخت الزامی بوده و حداکثر زمان بازپرداخت اقساط خودرو ۳۰ ماهه است. در این شرایط فروش اقساطی ، هایما اس ۷ پلاس با تحویل فوری به فروش می‌رسد و سند آن نیز به نام خریدار ثبت می‌شود.
بر این اساس، برای خرید خودرو هایما اس ۷ پلاس مشکی رنگ به صورت اقساطی باید مبلغ ۸۳۹ میلیون تومان را به عنوان پیش پرداخت در نظر گرفت و مبلغ باقی مانده را در ۶، ۱۲، ۱۸، ۲۴ و ۳۰ ماهه پرداخت کرد.
همچنین پیش پرداخت برای خرید اقساطی هایما اس ۷ پلاس سفید رنگ، ۸۴۴ میلیون تومان و تعداد اقساط مشابه با خودرو مشکی رنگ ۶، ۱۲، ۱۸، ۲۴ یا ۳۰ ماهه خواهد بود.
هایما S۷ Plus نسبت به هایما S۷ از نظر فنی، خودرویی بهینه‌تر از نظر مصرف سوخت است. سوخت ترکیبی این خودرو در هر ۱۰۰ کیلومتر حدود ۸.۶ لیتر خواهد بود.
نیرو لازم برای S۷ Plus از یک موتور ۱.۸ لیتری توربوشارژ با قدرت ۱۷۰ اسب بخار و گشتاور ۲۳۰ نیوتن متر تأمین می‌شود، که توسط یک گیربکس ۶ دنده اتوماتیک به چرخ‌ها منتقل می‌شود. با توجه به مشخصات موتور S۷ Plus و تجربه کاری آن روی S۷ توربو، احتمالاً این خودرو برای شتاب صفر تا ۱۰۰ حدود ۱۰.۵ ثانیه نیاز خواهد داشت.
شرایط فروش فوری ایران خودرو اقساطی
پژو پارس، ایران خودرویی ها را مجبور کرد تا محصول پیشنهادی خود را برای جایگزینی این خودرو را به صورت قسطی در اختیار متقاضیان محصول پُر طرفدار خود قرار دهند.
سورن پلاس با موتور XU۷P به صورت نقد و همچین اقساط از سوی ایران خودرو به متقاضیان دریافت پژو پارس، پیشنهاد شده است.
آبی های جاده مخصوص در اطلاعیه خود در ارتباط با واگذاری پژو پارس با موتور XU۷P به متقاضیانی که موعد تحویل گرفتن خودروی مورد نظرشان زمستان ۱۴۰۲ است پیشنهاد داده از خیر تحویل گرفتن پژو پارس با موتور XU۷P بگذرند و به جای ان سورن پلاس با موتور XU۷P را دریافت کنند.
مدیران ایران خودرو برای اینکه دل متقاضیان پژو پارس را به دست بیاورند حاضر شده اند تا سورن پلاس با موتور XU۷P را علاوه بر فروش نقدی به صورت فروش قسطی نیز به آنها واگذار کنند.
متقاضیانی که پیشنهاد آبی های جاده مخصوص را بپذیرند و قصد خرید نقدی داشته باشند، می توانند با پرداخت حدود ۴۵۹ میلیون تومان سورن پلاس با موتور XU۷P را در اختیار بگیرند.
اگر فروش نقدی سورن پلاس با موتور XU۷P مورد پذیرش متقاضیان پژو پارس با موتور XU۷P قرار نگیرد ایران خودرویی ها راه دوم که همان فروش قسطی محصول جایگزین پیشنهادی است را پیش پای متقاضیان محصول پُرطرفدار خود قرار داده اند.
در برنامه فروش قسطی سورن با موتور XU۷P متقاضیان می توانند مبلغی حول و حوش ۳۶۰ میلیون تومان را به صورت پیش پرداخت به حساب ایران خودرویی ها واریز کنند.
الباقی مبلغ خودرو نیز طی چهار فقره چک به تاریخ های ۳۰ خرداد ۱۴۰۳، انتهای شهریور سال آینده، آخر پاییز ۱۴۰۳ و آخرین چک نیز به تاریخ ۲۸ اسفند سال آینده به ایران خودرو پرداخت کنند. مبلغ هر چک نیز حدود ۲۸ میلیون تومان تعیین شده است.
البته در فروش قسطی قیمت سورن پلاس با موتور XU۷P حدود ۱۳ میلیون تومان از قیمت فروش نقدی گران تر برای متقاضیان تمام می شود.
خودروساز ساکن کیلومتر ۱۴ جاده مخصوص تاکید کرده در فروش قسطی متقاضیان می توانند علاوه بر پرداخت چک ها از حساب شخصی خود، چک از فرد ثالث نیز به ایران خودرو تحویل دهند به این شرط که چک ها صیادی (بنفش رنگ) باشد و وضعیت حسابی که چک از ان صادر می شود بر اساس اعلام بانک مرکزی سفید باشد.
سورن پلاس با موتور XU۷P با سه رنگ خاکستری، سفید و مشکی به متقاضیان عرضه می شود. تحویل سورن پلاس با موتور XU۷P بعد از تکمیل پرونده ۹۰ روزه خواهد بود.
فروش فوری ایران خودرو با چک
البته اگر فروش سورن پلاس با موتور XU۷P به صورت نقد و اقساطی مورد پذیرش متقاضیان قرار نگیرد ایران خودرویی پیشنهاد سومی هم برای آنها دارند.
پژو ۲۰۷ با گیربکس دستی و سقف شیشه ای (پانوراما) ارتقا یافته نیز به ثبت نام کنندگان برای پژو پارس با موتور XU۷P که موعد تحویل آنها زمستان ۱۴۰۲ است و پیامک از ایران خودرو دریافت کرده اند نیز پیشنهاد شده است.
این محصول هاچک بک (بدون صندوق عقب) به صورت پیش فروش به متقاضیان واجد شرایط تحویل داده می شود. متقاضیانی که قصد جایگزینی پژو ۲۰۷ با گیربکس دستی و سقف شیشه ای (پانوراما) ارتقا یافته با پژو پارس با موتور XU۷P را دارند می توانند برنامه ریزی کنند و این خودروی جدید ایران خودرو را در مهر سال آینده از ایران خودرو تحویل بگیرند یا اینکه آبان سال آینده را به عنوان زمان تحویل گرفتن پژو ۲۰۷ با گیربکس دستی و سقف شیشه ای (پانوراما) ارتقا یافته انتخاب کنند.
اگر مهر سال آینده انتخاب شود متقاضیان باید ۵۰ درصد قیمت فعلی خود یعنی حول و حوش ۲۴۹ میلیون تومان را به حساب ایران خودرویی ها واریز کنند.
اگر آبان را به عنوان بازه زمان تحویل انتخاب کنند مبلغ پیش پرداخت ۴۵ درصد قیمت فعلی خودرو یعنی نزدیک به ۲۲۴ میلیون تومان می شود.
الباقی قیمت پژو ۲۰۷ با گیربکس دستی و سقف شیشه ای (پانوراما) ارتقا یافته براساس قیمت زمان تحویل محاسبه و از سوی متقاضیان به حساب ایران خودرو واریز خواهد شد.
قیمت پژو ۲۰۷ با گیربکس دستی و سقف شیشه ای (پانوراما) ارتقا یافته در چهار رنگ خاکستری، سفید، مشکی و تیتانیوم در دسترس متقاضیان قرار دارد.
متقاضیانی که برای پژو پارس نام نویسی کرده اند مختار هستند که پیشنهاد ایران خودرویی را به پذیرند یا اینکه همچنان روی تحویل گرفتن پژو پارس با موتور XU۷P اصرار کنند.
این طرح پیشنهادی ایران خودرو به متقاضیان پژو پارس از روز ۲۹ بهمن ۱۴۰۲ تا زمان تکمیل ظرفیت در دسترس متقاضیان اوجد شرایط قرار دارد.
ایران خودرویی ها امیدوارند این ایده فروش قسطی مشتریان پژو پارس را از تحویل گرفتن این خودرو منصرف کند.
ایران خودرو شرایط فروش نقد و اقساط سورن پلاس و پژو ۲۰۷ دستی را اعلام کرد.
ایران خودرو اعلام کرد: به اطلاع عموم متقاضیان محترم و نمایندگیهای مجاز میرساند، شرکت ایران خودرو شرایط فروش فوق العاده اختیاری به روش نقدی و روش نقد و اقساط جهت متقاضیان عادی خودرو پارس که در اسفند ماه سال گذشته در سامانه یکپارچه اقدام به دریافت اولویت نموده و اسامی ایشان به عنوان بخش دوم اولویت های زمستان ۱۴۰۲ به این شرکت اعلام شده و برای آنها پیامک ارسال گردیده با موعد تحویل حداکثر ۹۰ روزه و یا پیش فروش با شرایط جدول ذیل ارائه می نماید:
نکته:۱ در این طرح قیمت خودرو در روشهای نقدی و نقدی اعتباری به صورت قطعی و بر اساس قیمت روز زمان ثبت نام می باشد و در صورت انتخاب روش اقساطی مبالغ ودیعه اولیه و چکهای اقساط به شرح جدول ذیل است. در این طرح در روش نقد و اقساط صرفاً چک صیاد بنفش از متقاضی و یا شخص ثالث دریافت می گردد و وضعیت اعتباری سفید صادر کننده چک از طریق سامانه بانک مرکزی مورد نیاز می باشد.
نکته:۲ در طرح پیش فروش قیمت خودرو بر اساس قیمت روز زمان تحویل می باشد و در صورت انتخاب روش پیش فروش مبلغ پیش پرداخت معادل مبلغ مندرج در جدول ذیل در زمان ثبت نام دریافت می شود و الباقی مبلغ در زمان صدور دعوتنامه نقداً دریافت خواهد شد.
تاریخ شروع و مهلت ثبت نام: زمان شروع این طرح از روزیکشنبه مورخ ۱۴۰۲/۱۱/۲۹ بوده و تا تکمیل ظرفیت ادامه خواهد داشت.
جهت ثبت نام نیاز به ایجاد حساب کاربری در سامانه فروش ایران خودرو می باشد.
در طرح فروش فوری ایران خودرو اغلب خودروهایی با قیمت اقتصادی و به نسبت بسیار ارزان تر از قیمت بازار عرضه می شود. در ادامه خبر جزئیات جدیدی از طرح فروش فوری ایران خودرو ویژه بهمن ماه میپردازیم.
ایران خودرو شرایط تبدیل حواله خودروی دناپلاس دستی به سه محصول سورن پلاس، تارادستی و ۲۰۷ دستی شیشه‌ای را اعلام کرد.
ایران خودرو شرایط تبدیل حواله خودروی دنا پلاس دستی به سه محصول سورن پلاسXU۷p، تارادستی V۱P و ۲۰۷ دستی شیشه‌ای ویژه متقاضیان طرح عادی اولویت بهار ۱۴۰۳ را اعلام کرد.
بر اساس این گزارش، خودرو سورن پلاس با موعد تحویل سه ماهه و قیمت ۴۵۹ میلیون تومان، تارا دستی با موعد تحویل مرداد و شهریور و مبلغ ۲۹۰ و ۲۶۱ میلیون تومان و خودرو ۲۰۷ نیز با موعد تحویل تیر و مرداد و قیمت ۲۴۹ و ۲۲۶ میلیون تومانی است.
شرکت ایران خودرو فراخوان واریز وجه و ثبت نام خودروی هایما ۷X را ویژه بهمن ۱۴۰۲ اعلام کرد.
بر اساس این فراخوان متقاضیانی که در آذر ماه سال جاری در سامانه یکپارچه، خودروی هایما ۷X را ثبت نام نموده‌اند می‌تواند به صورت نقدی و با قیمت مصوب فروش ۱٬۴۸۱٬۳۱۸٬۸۰۰ تومان اقدام به ثبت نام خودرو کنند.
هایما ۷X در رنگ‌های مشکی آبنوس، خاکستری متالیک و ذغالی متالیک قابل عرضه است.
مهلت ثبت نام از دوشنبه ۲۳ بهمن آغاز شده و تا پنجشنبه ۳ اسفند ادامه خواهد داشت. موعد تحویل خودروها ۹۰ روزه خواهد بود.
خودرو هایما ۷X
کد کلاس ۵۳۰۰۱
قیمت مصوب فروش ۱٬۴۸۱٬۳۱۸٬۸۰۰ تومان
رنگ های قابل عرضه مشکی آبنوس، خاکستری متالیک، ذغالی متالیک
برنامه فروش ۱۰۷۸۳۰
موعد تحویل ۹۰ روزه
سود مشارکت و انصراف صفر
مشخصات فنی هایما ۷X در فروش فوری ایران خودرو
مینی‌ون یا همان MPV هایما با نام ۷X، یک خودرو کاملا جدید است که تولید آن به سال ۲۰۲۰ باز می‌گردد. این خودرو در بازار چین با پیشرانه ۱.۶ لیتری توربو ارائه شد اما برای بازار جهانی، یک پیشرانه ۱.۵ لیتری نیز برای آن در نظر گرفته شد.
اگرچه پیشرانه ۱.۶ لیتری برای خودرویی با این ابعاد مناسب‌تر است، اما در صورت عرضه در بازار ایران انتظار می‌رود ایران خودرو پیشرانه ۱.۵ لیتری توربو انژکتوری نوع MPI (پاشش سوخت چند نقطه‌ای) با توان ۱۶۵ اسب بخار و گشتاور ۲۴۰ نیوتون.متری را برای بازار ایران مناسب‌تر بداند، چرا که این پیشرانه پیچیدگی سیستم انتقال سوخت تزریق مستقیم (GDI) پیشرانه ۱.۶ لیتری را نخواهد داشت.
از آن گذشته هیچ کس از یک خودرو کلاس MPV انتظار رفتار اسپرت ندارد و خودروسازی چون ایران خودرو بارها ثابت‌کرده است که در صورت سهولت در رویه عرضه خودرو، این خودروساز دولتی همواره گزینه ساده‌تر و کم‌هزینه‌تر را برای بازار کشور انتخاب خواهد کرد.
با این وجود لازم به ذکر است که با وجود اختلاف حجم و اختلاف فنی میان دو پیشرانه، هر دو ستاپ از لحاظ آلایندگی یورو شش و گیربکس به کار رفته با یکدیگر مشترک است.
از این رو اختلاف میزان مصرف سوخت متوسط میان آن‌ها در بیشترین حالت ممکن، به اندازه حدود ۰.۵ لیتر به نفع پیشرانه قدرتمندتر تزریق مستقیم ۱.۶ لیتری است.
مزایا و معایب در فروش فوری ایران خودرو
+ طراحی فضایی و خاص
+ لوکس‌گرایی نسبی داخل کابین
+ پیشرانه توانمند
+ قابلیت حمل پنج تا هفت سرنشین
+ آپشن‌های رفاهی و ایمنی قابل قبول
– تعلق به کلاس MPV
– محبوبیت کمتر MPV در برابر کراس‌اوور
برای بررسی طراحی داخلی هایما ۷X، بایستی هر آن‌چه از مینی‌ون‌ها در ذهن دارید را دور بریزید. کابین هایما ۷X طراحی مجلل و آینده‌نگرانه‌ای دارد. در واقع طراحی داخلی این خودرو بیش از آن‌چه به مینی‌ون‌های مرسوم شباهت داشته باشد، به کراس‌اوورها شبیه است.
البته این شباهت اتفاقی نیست، چرا که هایما ۷X مشترکات بسیاری زیادی با عضو کراس‌خانواده یعنی هایما ۸S دارد. داشبورد هایما ۷X از الگوی طراحی به روز استفاده می‌کند که شامل یک صفحه نمایش عریض سرتاسری است که دو نمایشگر مجزا درون آن قرار گرفته‌اند.
استفاده از این الگو کار طراحان را بسیار ساده کرده است و علاوه برآن ظاهری دلچسب و گیرا به خودرو می‌بخشد. خوشبختانه طراحان هایما تمامی کلیدهای کنترلی را از این خودرو حذف نکرده‌اند، چرا که انبوهی از دکمه‌های فیزیکی را می‌توانید در پنل میانی داشبورد مشاهده کنید.
مجموعه نشانگرهای هایما ۷X به صورت دیجیتالی هستند که حضور آن‌ها برای مشتری دلگرم کننده خواهد بود. همچنین این خودرو از آرایش ۲+۲+۳ پیروی می‌کند.
بنابراین ردیف جلو و عقب ۲ صندلی مجزا دارند و تنها ردیف عقب ۳ صندلی به هم پیوسته خواهد داشت. هایما ۷X با داشتن فاصله طولی ۲۸۶۰ میلیمتر، خودرویی ایده آل برای مصارف خانوادگی است.
امکانات و تجهیزات هایما ۷X در فروش فوری ایران خودرو
هایما ۷X یکی از مجهزترین خودروهای این برند در ایران خواهد بود. در واقع سطح بالای تجهیزات مینی‌ون هایما این خودرو را قادر به رقابت با شاسی‌بلندها و کراس‌اوورهای رنگارنگ چینی در بازار کرده است.
به همین دلیل انتظار داریم تا استقبال گرمی از هایما ۷X در بازار شکل بگیرد. این خودرو به طور همزمان امکانات ایمنی و رفاهی مناسبی را ارائه می‌دهد تا رضایت مشتریان را از تمامی جهات جلب کند.
از جمله تجهیزات ایمنی هایما ۷X می‌توان به این موارد اشاره کرد: شش کیسه هوا، ترمز اضطراری هوشمند، سیستم کنترل کشش و کنترل پایداری، سیستم کمکی حرکت در سربالایی، سیستم کنترل سرعت در سرازیری، رادار نگهدارنده بین خطوط و رادار هشدار تعویض خط، دوربین عقب و دوربین ۳۶۰ درجه و سنسور پارک جلو و عقب. در بخش امکانات رفاهی نیز هایما ۷X قدرتمند ظاهر می‌شود.
سیستم صوتی به همراه شش بلندگو به همراه نمایشگر ۱۲.۳ اینچی، سیستم اتوپارک، آینه‌های جانبی تاشونده برقی، تریم چرمی کابین، فرمان برقی به همراه دکمه‌های کنترلی، سیستم پایش فشار باد لاستیک‌ها، صندلی‌های برقی ردیف جلو به همراه تهویه، صندلی‌های تاشونده ردیف عقب، سانروف و سقف پانوراما بخشی از تجهیزات و امکانات رفاهی هایما ۷X را تشکیل می‌دهند.

✅ آیا این خبر اقتصادی برای شما مفید بود؟ امتیاز خود را ثبت کنید.
[کل: 0 میانگین: 0]