افزایش ۲۵ درصدی ناوگان درون شهری برای جابجایی زوار اربعین
افزایش ۲۵ درصدی ناوگان درون شهری برای جابجایی زوار اربعین

مسئول قرارگاه حمل و نقل مرزی اربعین گفت: برنامه‌ریزی جهت حضور ناوگان حمل و نقل درون شهری در مرزهای هشتگانه و ۴ مرز داخل خاک عراق صورت گرفته است.

به گزارش بازار، مرتضی ضامنی از بازدید رئیس ستاد اربعین کشور از مرزهای مهران و خسروی خبر داد و افزود: با عنایت به دستور رئیس ستاد مرکزی اربعین حسینی و ابلاغ رئیس سازمان شهرداریها و دهیاریهای کشور در خصوص تشکیل قرارگاه مرزی اربعین با استفاده از ظرفیت ناوگان حمل و نقل عمومی درون شهری شهرداریهای سراسر کشور در مرزهای هشتگانه و خاک عراق به منظور جابجایی زائرین حسینی، برنامه ریزی و هماهنگی‌های لازم در داخل و عراق صورت گرفته است.
وی ادامه داد: بر اساس پیش بینی صورت گرفته و در صورت نیاز، ناوگان درون شهری در عملیات انتقال زوار حسینی تا سقف ۲۵ در صد نسبت به سال گذشته افزایش می‌یابد.
مسئول قرارگاه حمل و نقل مرزی اربعین بیان کرد: با توجه به استقبال و افزایش تردد زوار از مرزهای هشتگانه، نیاز به ایجاد زیرساخت‌های ثابت و پایانه‌های حمل و نقل مرزی به عنوان امری اجتناب ناپذیر شناسایی و به منظور تحقق این امر، برنامه‌ریزی و تمهیدات خاصی انجام شده است.
ضامنی افزود: با توجه به سنوات گذشته حضور در راهپیمایی اربعین، برنامه‌ریزی جهت حضور ناوگان حمل و نقل درون شهری از تاریخ ۱۹ مرداد لغایت ۶ شهریور در مرزهای هشتگانه و ۴ مرز داخل خاک عراق صورت پذیرفته است.
وی با اشاره به نقش مهم سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور در این خصوص اظهار کرد: سازمان شهرداریها به عنوان سازمان بالا دستی در قرارگاه حمل و نقل مرزی در حوزه پشتیبانی و لجستیک با تخصیص اعتبارات لازم و حضور ماشین آلات پشتیبانی در مرزها نقش بسزایی دارد.

✅ آیا این خبر اقتصادی برای شما مفید بود؟ امتیاز خود را ثبت کنید.
[کل: 0 میانگین: 0]