بانک، بیمه و بودجه

پنج شنبه, ۳ خرداد , ۱۴۰۳
آخرین نظر دولت درباره حقوق بازنشستگان / همسان سازی منتفی شد؟ 23 مه 2024

آخرین نظر دولت درباره حقوق بازنشستگان / همسان سازی منتفی شد؟

به گفته صولت مرتضوی، مجلس مبالغی را برای دولت در نظر گرفته است که نیازمند زمان است، اما هرچه که پرداخت شود هم در صندوق بازنشستگی و هم در سازمان تامین اجتماعی عملیاتی و اجرا خواهد شد.

سیگنال های مثبت در بازار سرمایه / بورس در هفته پیش رو چطور پیش بینی می شود؟ 22 مه 2024

سیگنال های مثبت در بازار سرمایه / بورس در هفته پیش رو چطور پیش بینی می شود؟

طبق پیش‌بینی الیاس کردی، کارشناس بازار سرمایه، با معاملات روز سه‌شنبه، بازار سرمایه خود را جمع‌وجور کرده است. وی معتقد است که در هفته آینده، بازار سرمایه احتمالاً هفته‌ای متعادل و مثبت را آغاز خواهد کرد.

قیمت ارز و سکه در روز وداع با رئیس‌جمهور / در بازار امروز چه گذشت؟ 22 مه 2024

قیمت ارز و سکه در روز وداع با رئیس‌جمهور / در بازار امروز چه گذشت؟

وضعیت بازارهای پولی و مالی امروز ۲ خرداد ۱۴۰۳ را در این گزارش مشاهده می کنید.

توصیه مهم به سهامداران / ابزارهای جدید در راه است 22 مه 2024

توصیه مهم به سهامداران / ابزارهای جدید در راه است

رمضانعلی سنگدوینی، عضو کمیسیون انرژی مجلس، بر این باور است که سهامداران باید با دانش مالی در بازار بورس فعال شوند. وی همچنین معتقد است که راه‌اندازی صندوق‌های سرمایه‌گذاری به منظور بهره‌مندی سهامداران از روش سرمایه‌گذاری به صورت غیرمستقیم، یک روش ایده‌آل است. به گفته وی، حمایت مجلس از توسعه این صندوق‌ها همواره وجود دارد.

افزایش ۴۰ درصدی دستمزد روزانه / کارگران هوشیار باشند 22 مه 2024

افزایش ۴۰ درصدی دستمزد روزانه / کارگران هوشیار باشند

اگر کارفرمایی به دلیل ماهیت کار از کارگران خود بخواهد که دوم خرداد را سر کار حاضر باشند، باید به آن‌ها «تعطیل‌کاری» پرداخت کند که به معنای ۴۰ درصد بیشتر از مزد روزانه و معمول کارگر است.

واکنش دلار به حادثه سقوط بالگرد رییس جمهور / بازار ارز غافلگیر شد 22 مه 2024

واکنش دلار به حادثه سقوط بالگرد رییس جمهور / بازار ارز غافلگیر شد

یک کارشناس اقتصادی اعلام کرد که نرخ ارز در روز واقعه بالگرد رئیس جمهوری، در کمتر از چند ساعت افزایش ۳ هزار تومانی داشت و نمایانگر تداول بازاری بود.

کدام بانک ها امروز باز هستند؟ 22 مه 2024

کدام بانک ها امروز باز هستند؟

با تصمیم شورای هماهنگی بانک‌ها، شعبه‌های کشیک بانک‌ها امروز چهارشنبه دوم خرداد فعال خواهد بود.

فوری/ قیمت جدید طلا اعلام شد / ربع سکه چند؟ 22 مه 2024

فوری/ قیمت جدید طلا اعلام شد / ربع سکه چند؟

قیمت جدید طلا و انواع سکه در جدول زیر با جزئیات منتشر شد.

معرفی شعب کشیک بانک سپه در روز چهارشنبه دوم خرداد ماه 22 مه 2024

معرفی شعب کشیک بانک سپه در روز چهارشنبه دوم خرداد ماه

شعب کشیک بانک سپه در روز چهارشنبه دوم خردادماه از ساعت ۹ صبح الی ۱۲ ظهر، آماده ارائه خدمات به مشتریان هستند.

قیمت طلای جهانی ریزشی شد / بازار چطور پیش بینی می شود؟ 22 مه 2024

قیمت طلای جهانی ریزشی شد / بازار چطور پیش بینی می شود؟

قیمت جدید هر اونس طلا امروز با ۰.۳۳ درصد افت به ۲۴۱۳ دلار و ۲ سنت رسید.

صنعت بانکداری و بیمه دو بخش از مهم ترین بخش های اقتصاد جهانی هستند و ارتباط نزدیک و پیچیده ای دارند. در حالی که آنها عملکردهای اصلی متفاوتی دارند، هر دو نقش مهمی در واسطه گری مالی و مدیریت ریسک دارند. اخبار این دو حوزه، اخبار بازار خودرو، اخبار طلا و ارز و سایر اخبار دیگر، از اخبار پرمخاطب در کشور می‌باشند.

بانک ها در درجه اول بر ارائه خدمات مالی مانند سپرده ها، وام ها و پردازش پرداخت تمرکز دارند. آنها به عنوان واسطه بین پس انداز کنندگان و وام گیرندگان عمل می کنند و وجوه را از سپرده گذاران به وام گیرندگانی که برای سرمایه گذاری یا مصرف نیاز دارند، هدایت می کنند.

شرکت های بیمه (Insurance Companies) با تجمیع منابع مالی از بیمه گذاران برای پرداخت خسارت به کسانی که ضرر می کنند مدیریت می کنند. آنها مبالغ مختلفی را برای محافظت در برابر حوادثی مانند هزینه های پزشکی، آسیب اموال یا مرگ ارائه می دهند.

بانک، بیمه و بودجه

ارتباط بانک ها و صنعت بیمه

بانک‌ها و شرکت‌های بیمه علیرغم نقش‌های متفاوتی که دارند، از چند جهت به هم مرتبط هستند:

 • مدیریت ریسک و تنوع: هر دو صنعت ریسک را مدیریت می کنند، اما به روش های متفاوت. بانک ها با تنوع بخشیدن به پرتفوی وام خود ریسک اعتباری را کاهش می دهند، در حالی که بیمه گذاران ریسک را از طریق قراردادهای بیمه به بیمه گذاران خود منتقل می کنند. این تنوع به هر دو نوع مؤسسه کمک می کند تا پروفایل ریسک کلی خود را مدیریت کنند.
 • منابع تامین مالی و سرمایه گذاری: بانک ها برای ارائه وام و سرمایه گذاری به سپرده های مشتریان و سایر منابع تامین مالی متکی هستند. شرکت های بیمه با ذخایر نقدی بزرگ خود می توانند سرمایه گذاران جذابی برای بانک هایی باشند که به دنبال مدیریت نقدینگی خود هستند.
 • کانال های توزیع: بانک ها اغلب به عنوان کانال های توزیع محصولات بیمه عمل می کنند و آنها را به مشتریان فعلی خود ارائه می دهند. این مدل بانکی می تواند دامنه فعالیت شرکت های بیمه را افزایش دهد و درآمد اضافی برای بانک ها ایجاد کند.
 • همکاری بین بانکداری و صنعت بیمه

 • محصولات با نام تجاری مشترک: بانک ها و بیمه ها برای ایجاد محصولات با برند مشترک، مانند حساب های سپرده با مزایای بیمه پیوست همکاری می کنند. این استراتژی می تواند مشتریان بیشتری را جذب کند و وفاداری مشتریان را افزایش دهد.
 • مشارکت های مدیریت ریسک: بانک ها و بیمه ها ممکن است برای توسعه راه حل های مدیریت ریسک سفارشی برای مشتریان شرکتی شریک شوند. این همکاری می‌تواند خطرات پیچیده‌ای را که کسب‌وکارها با آن مواجه هستند، برطرف کند.
 • پلتفرم های سرمایه گذاری: بانک ها و بیمه ها ممکن است به طور مشترک پلتفرم های سرمایه گذاری ایجاد کنند که طیف متنوعی از محصولات را برای پاسخگویی به ریسک های مختلف ارائه می دهد. این می تواند طیف وسیع تری از گزینه های سرمایه گذاری را برای مشتریان فراهم کند.
 • اشتراک گذاری فناوری: بانک ها و شرکت های بیمه دانش و تخصص را در زمینه هایی مانند تجزیه و تحلیل داده ها و ابزارهای مدیریت ریسک تبادل می کنند. این همکاری می تواند توانایی های آنها را افزایش دهد و کارایی را بهبود بخشد.
 • آینده بانکداری و صنعت بیمه

ارتباط بین بانکداری و بیمه احتمالاً در آینده عمیق تر می شود زیرا پیشرفت های تکنولوژیکی و تغییرات نظارتی چشم انداز مالی را تغییر می دهند. برخی از روندهای کلیدی عبارتند از:

 • دیجیتالی شدن خدمات مالی
 • همگرایی نظارتی
 • بینش مبتنی بر داده

در نتیجه، صنعت بانکداری و بیمه در هم تنیده شده‌اند و یک رابطه پیچیده و دوجانبه سودمند دارند. همانطور که چشم انداز مالی تکامل می یابد، همکاری آنها احتمالاً رشد می کند و نوآوری، کارایی و راه حل های مالی بهتر را برای مصرف کنندگان و مشاغل تقویت می کند.

ارتباط خبری بانک، بیمه و بودجه

اخبار بانک می تواند برای افراد و کسب و کارها مفید باشد. افراد می توانند از طریق اخبار بانک از آخرین تحولات صنعت بانکداری مطلع شوند و تصمیمات مالی بهتری بگیرند. کسب و کارها نیز می توانند از اخبار بانک برای اطلاع از آخرین شرایط و مقررات بانکی استفاده کنند و در فعالیت های خود بهینه سازی کنند.

با توجه به اهمیت صنعت بیمه در اقتصاد، اخبار بیمه می تواند برای افراد و کسب و کارها منبع ارزشمندی از اطلاعات باشد.  اخبار بیمه شامل اطلاعات و گزارش هایی در مورد عملکرد مالی، اقتصادی و اجتماعی شرکت های بیمه می شود. به عنوان مثال، اخباری در مورد سودآوری، زیان، میزان حق بیمه، میزان خسارت پرداختی، رشد سرمایه و سایر شاخص های عملکردی شرکت های بیمه. از طریق اخبار بودجه از آخرین تحولات بودجه کشور مطلع می‌توان شد و تا تصمیمات مالی بهتری را بتوان اخذ کرد. کسب و کارها نیز می توانند از اخبار بودجه برای اطلاع از آخرین شرایط و مقررات بودجه ای استفاده کنند و در فعالیت‌های خود استفاده نمایند.

سقوط سنگ در جاده کندوان حادثه‌ساز شد 23 مه 2024

سقوط سنگ در جاده کندوان حادثه‌ساز شد

رئیس اداره راهداری و حمل‌ و نقل جاده‌ای چالوس از سقوط سنگ در جاده کندوان محدوده «هفت‌ برادران» و برخورد به یک دستگاه خودرو خبر داد.

هشدار به مسافران مشهد! 23 مه 2024

هشدار به مسافران مشهد!

اصغری، کارشناس هواشناسی گفت: هسته بارندگی تهران به سمت سمنان حرکت می‌کند و مسافرین مشهد بدانند که فردا و پس فردا با بارندگی سنگین مواجه خواهند شد. خنکی هوا در تهران تا اوایل هفته آینده ادامه خواهد داشت. اردبیل و سواحل دریای خزر با بارندگی مواجه خواهند شد. میزان وزش باد در بعضی ساعات قابل توجه خواهد بود.

روایت جدید یک کارشناس کوهستان از محل سقوط بالگرد رئیس جمهور 23 مه 2024

روایت جدید یک کارشناس کوهستان از محل سقوط بالگرد رئیس جمهور

محسن هاشم‌نژاد کارشناس زنجانی هواشناسی کوهستان یکی از دهها امدادگر باتجربه‌ای بود که عصر روز یکشنبه ۳۰ اردیبهشت برای کشف بالگرد سانحه‌دیده‌ دولت و سرنشینان آن به منطقه جنگلی و کوهستانی دیزمار در ورزقان اعزام شد و روایتش را برای تسنیم بازگو کرد.

سلام نظامی دختران شهید خلبان مصطفوی به تابوت پدرشان + فیلم 23 مه 2024

سلام نظامی دختران شهید خلبان مصطفوی به تابوت پدرشان + فیلم

دختران شهید خلبان سید طاهر مصطفوی به تابوت پدرشان سلام نظامی می‌دهند؛ این لحظه را در این ویدئو مشاهده می‌کنید.  لحظه ادای احترام نظامی دختران شهید خلبان سید طاهر مصطفوی به تابوت پدرشان را در این ویدئو مشاهده می‌کنید.

محل خاکسپاری شهید رئیسی در حرم امام رضا (ع) + فیلم 23 مه 2024

محل خاکسپاری شهید رئیسی در حرم امام رضا (ع) + فیلم

محل خاکسپاری شهید رئیسی در حرم امام رضا (ع) راببینید.

بازنشستگان بخوانند؛ همسان‌سازی حقوق‌ها انجام می‌شود؟ 23 مه 2024

بازنشستگان بخوانند؛ همسان‌سازی حقوق‌ها انجام می‌شود؟

دبیر اجرایی خانه کارگر آران و بیدگل گفت: نیاز به متناسب‌سازی حقوق بازنشستگان علاوه بر اینکه نتیجه‌ی سیاستهای کلان است، نتیجه‌ی بی‌توجهی به ماده ۹۶ قانون تأمین اجتماعی و عقب نگه داشتنِ دستمزد از هزینه‌های زندگی است و مسئول این وضعیتِ تمام دولت‌ها هستند.

خبر مهم وزیر کار برای بازنشستگان / تکلیف همسان‌سازی حقوق بازنشستگان روشن شد 17 مه 2024

خبر مهم وزیر کار برای بازنشستگان / تکلیف همسان‌سازی حقوق بازنشستگان روشن شد

مرتضوی گفت: افزایش حقوق بازنشستگان اجرا، اعمال و پرداخت شد، اما در موضوع همسان سازی باید تامین منابع صورت بگیرد.

حقوق اردیبهشت این افراد ۲ میلیون بیشتر است 13 مه 2024

حقوق اردیبهشت این افراد ۲ میلیون بیشتر است

افزایش حقوق فروردین ماه قرار بر این است در خرداماه واریز شود. حقوق اردیبهشت ماه بازنشستگان تامین اجتماعی و لشکری و کشوری با افزایش واریز خواهد شد. حقوق فروردین ماه بدون افزایش حقوق واریز خواهد شد که نزدیک به همان ۷ میلیون تومان است.

حقوق اردیبهشت این افراد ۲ میلیون بیشتر است 05 مه 2024

حقوق اردیبهشت این افراد ۲ میلیون بیشتر است

افزایش حقوق فروردین ماه قرار بر این است در خرداماه واریز شود. حقوق اردیبهشت ماه بازنشستگان تامین اجتماعی و لشکری و کشوری با افزایش واریز خواهد شد. حقوق فروردین ماه بدون افزایش حقوق واریز خواهد شد که نزدیک به همان ۷ میلیون تومان است.

خبر جدید سازمان تامین اجتماعی درباره افزایش مستمری بازنشستگان 30 آوریل 2024

خبر جدید سازمان تامین اجتماعی درباره افزایش مستمری بازنشستگان

«اعمال افزایش مستمری، مستمری بگیران سازمان در اجرای مواد ٩۶ و ١١١ قانون تأمین اجتماعی هر ساله وفق مصوبات شورای عالی کار و هیات محترم وزیران در این خصوص صورت می‌گیرد و هر گونه تغییر روال جاری نیازمند اصلاح مواد قانونی فوق الذکر می‌باشد. این پاسخ یعنی اینکه در خوشبینانه‌ترین حالت، افزایش حقوق سال جاری بازنشستگان تأمین اجتماعی مطابق مصوبه شورای عالی کار خواهد بود.»