اخبار اقتصادی استان ها

پنج شنبه, ۳ خرداد , ۱۴۰۳
باند موبایل‌قاپ ملارد متلاشی شد 12 فوریه 2024

باند موبایل‌قاپ ملارد متلاشی شد

فرمانده انتظامی شهرستان ملارد از شناسایی و دستگیری یک باند ۳ نفره سارق تلفن همراه خبر داد.

بی‌بوهای خفن را جدی بگیرید! 12 فوریه 2024

بی‌بوهای خفن را جدی بگیرید!

در حالیکه واردات سیگارهای الکترونیک به کشور ممنوع است رئیس دبیرخانه کنترل دخانیات می‌گوید که «بیش از۳۰ درصد نوجوانان و جوانان جذب سیگار الکترونیک می‌شوند».

نمایندگان مجلس متعهد و دلسوز باشند، مسائل کشور حل می‌شود 12 فوریه 2024

نمایندگان مجلس متعهد و دلسوز باشند، مسائل کشور حل می‌شود

معاون پارلمانی رئیس جمهور گفت: نمایندگان مجلس اگر متعهد، متخصص و دلسوز باشند، با همگرایی دولت در صدد رفع مشکلات کشور برمی‌آیند و قطعا مسائل کشور به نفع مردم حل می‌شود.

هشدار آلودگی برای مرکز و جنوب استان تهران 12 فوریه 2024

هشدار آلودگی برای مرکز و جنوب استان تهران

مدیرکل مدیریت بحران استان تهران با اشاره به صدور هشدار زرد هواشناسی از انباشت آلاینده‌ها در مرکز و جنوب استان خبر داد و گفت: بیماران قلبی ساکن در این مناطق از تردد غیرضروری بپرهیزند.

محفل گرامیداشت «شهیده فائزه رحیمی» برگزار شد 12 فوریه 2024

محفل گرامیداشت «شهیده فائزه رحیمی» برگزار شد

همزمان به چهلمین روز از شهادت شهدای حادثه تروریستی گلزار شهدای کرمان محفل شب خاطره همراه با خاطره گویی مادر و دوستان شهیده فائزه رحیمی در سالن اداره ارشاد شهرقدس برگزار شد.

ویژه برنامه‌های شعبانیه آستان حضرت عبدالعظیم(ع) اعلام شد 12 فوریه 2024

ویژه برنامه‌های شعبانیه آستان حضرت عبدالعظیم(ع) اعلام شد

ویژه برنامه‌های سالروز میلاد حضرت اباعبدالله الحسین(ع) و حضرت سیدالساجدین امام زین العابدین(ع) و همچنین ولادت قمربنی هاشم حضرت ابوالفضل العبّاس(ع) در آستان مقدس حضرت عبدالعظیم(ع) اعلام شد.

اختلال در ۲ مرکز مخابراتی تهران به‌دلیل توسعه شبکه 12 فوریه 2024

اختلال در ۲ مرکز مخابراتی تهران به‌دلیل توسعه شبکه

با اجرای عملیات توسعه شبکه ارتباطی در مراکز مخابراتی شهید زارعی و پیام نور، ارتباط تلفنی در این ۲ مرکز مخابرات از ساعت ۲۳ با اختلال همراه خواهد بود.

زنگ هشدار مدیریت بحران برای صنایع استان تهران به صدا درآمد 12 فوریه 2024

زنگ هشدار مدیریت بحران برای صنایع استان تهران به صدا درآمد

مدیرکل مدیریت بحران استان تهران با اشاره به آتش سوزی‌های اخیر بر ضرورت نصب تجهیزات اعلام و اطفاء حریق و برخورداری از بیمه آتش سوزی در مراکز عمومی، کارخانه جات، انبارهای دپو و تولیدی‌های استان تاکید کرد.

فارس من| مردم مشیریه، خواهان ساخت بیمارستان در این منطقه هستند 12 فوریه 2024

فارس من| مردم مشیریه، خواهان ساخت بیمارستان در این منطقه هستند

مخاطبان فارس با ثبت پویشی، خواستار ساخت بیمارستان مجهز در محله مشیریه تهران شدند.

غول انرژی‌خوار ایران 12 فوریه 2024

غول انرژی‌خوار ایران

سرمایه و انرژی از در و دیوار خانه‌های مردم می‌گریزد و از این پس به شکل عددهای بزرگ قبض گاز به خانه بازمی‌گردد.

در زمینه اقتصاد، دو مکتب سنتی وجود دارند که دیدگاه‌های متفاوتی را نسبت به اهمیت بازارهای مالی انتقال می‌دهند. یک دیدگاه اعتقاد دارد که بازارهای مالی نقش اساسی در توسعه و رشد اقتصادی دارند، در حالی که دیدگاه دیگر آنها را به عنوان خدمه صنعت معرفی می‌کند. این دیدگاه، واسطه‌های مالی را تنها به عنوان ابزاری برای هدایت پس‌انداز خانوارها به سمت فعالیت‌های سرمایه‌گذاری معتبر می‌پندارد. تحقیقات اخیر نشان می‌دهد که سازمان‌های مالی نقش فعال و قدرتمندی در زمینه فعالیت‌های صنعتی دارند. با این حال، سوالی که همواره مطرح بوده است، این است که آیا توسعه مالی موجب ارتقاء رشد اقتصادی می‌شود یا اینکه افزایش فعالیت‌های اقتصادی منجر به ایجاد تقاضا برای واسطه‌های مالی و توسعه سازمان‌های مالی اقدام می‌گردد.

رشد و توسعه اقتصادی، نیازمند سرمایه‌گذاری‌های کلان و بلندمدت است. این سرمایه‌گذاری‌ها معمولاً از طریق بازار سرمایه تأمین می‌شوند. بازار سرمایه، بازاری است که در آن اوراق بهادار مانند سهام، اوراق قرضه و سایر ابزارهای مالی معامله می‌شوند.

بورس اوراق بهادار، یکی از مهم‌ترین نهادهای بازار سرمایه است. بورس، محلی است که در آن شرکت‌ها می‌توانند سهام خود را برای خرید و فروش عرضه کنند. سرمایه‌گذاران نیز می‌توانند با خرید سهام شرکت‌ها، در آن‌ها سرمایه‌گذاری کنند.

اخبار اقتصادی استان‌ها

نقش بورس و بانک در اقتصاد استان‌ها

بورس، نقش‌های مهمی در اقتصاد استان‌ها و کشور ایفا می‌کند. این نقش‌ها عبارتند از:

  • فراهم کردن منابع مالی برای سرمایه‌گذاری در استان‌ها

بورس، به شرکت‌ها کمک می‌کند تا منابع مالی مورد نیاز خود را برای سرمایه‌گذاری در بخش‌های مختلف اقتصاد تأمین کنند. این امر، به توسعه و رشد اقتصادی استان ها کمک می‌کند. به جهت تاثیرگذاری این حوزه، اخبار بورس، سهام و سایر بازارهای اقتصادی در استان‌ها مخاطبان زیادی دارند.

  • توزیع عادلانه ثروت در استان‌ها

بورس، به افراد و خانوارها این امکان را می‌دهد تا با سرمایه‌گذاری در سهام شرکت‌ها، از منافع اقتصادی شرکت‌ها بهره‌مند شوند. این امر، به توزیع عادلانه ثروت در جامعه کمک می‌کند.

  • ایجاد شفافیت در اقتصاد استان ها

بورس، به دلیل وجود قوانین و مقررات سختگیرانه، به ایجاد شفافیت در اقتصاد کمک می‌کند. این امر، به اعتماد سرمایه‌گذاران و جذب سرمایه خارجی کمک می‌کند.

فرض کنید شرکتی به دنبال راه‌اندازی خط تولید جدیدی است. این شرکت برای راه‌اندازی این خط تولید، به سرمایه‌گذاری قابل توجهی نیاز دارد. شرکت می‌تواند از طریق بانک‌ها، تسهیلات بانکی دریافت کند. با این حال، دریافت تسهیلات بانکی، معمولاً فرایندی زمان‌بر و هزینه‌بر است.

شرکت همچنین می‌تواند از طریق بورس، منابع مالی مورد نیاز خود را تأمین کند. در این صورت، شرکت باید سهام خود را برای خرید و فروش عرضه کند. سرمایه‌گذاران نیز می‌توانند با خرید سهام این شرکت، در آن سرمایه‌گذاری کنند.

در این صورت، شرکت می‌تواند منابع مالی مورد نیاز خود را از طریق بورس تأمین کند و خط تولید جدید خود را راه‌اندازی کند. این امر، منجر به افزایش تولید، اشتغال و رشد اقتصادی خواهد شد.

بورس، نهادی مهم در اقتصاد یک کشور است. بورس، نقش‌های مهمی در رشد و توسعه اقتصادی، توزیع عادلانه ثروت و ایجاد شفافیت در اقتصاد ایفا می‌کند.

اندازه بازار سهام بر نقدینگی تأثیر می گذارد. این بدان معناست که رشد بازار سهام بر نقدینگی بازار استان ها تأثیر دارد. اخبار اقتصادی استان ها به شدت تحت تاثیر رشد بورس قرار می‌گیرد.

بازار سهام به‌عنوان نوعی فشارسنج اقتصادی عمل می‌کند و نظراتی را که سرمایه‌گذاران ثروتمند بزرگ فکر می‌کنند اقتصاد در حال حرکت است، منعکس می‌کند.

در صورت افزایش قیمت یا افزایش قیمت سهام، اعتماد کلی به اقتصاد افزایش می یابد. سرمایه گذاران بیشتری نیز وارد بازار می شوند و این به توسعه اقتصادی بیشتر در کشور کمک می کند.

سقوط سنگ در جاده کندوان حادثه‌ساز شد 23 مه 2024

سقوط سنگ در جاده کندوان حادثه‌ساز شد

رئیس اداره راهداری و حمل‌ و نقل جاده‌ای چالوس از سقوط سنگ در جاده کندوان محدوده «هفت‌ برادران» و برخورد به یک دستگاه خودرو خبر داد.

هشدار به مسافران مشهد! 23 مه 2024

هشدار به مسافران مشهد!

اصغری، کارشناس هواشناسی گفت: هسته بارندگی تهران به سمت سمنان حرکت می‌کند و مسافرین مشهد بدانند که فردا و پس فردا با بارندگی سنگین مواجه خواهند شد. خنکی هوا در تهران تا اوایل هفته آینده ادامه خواهد داشت. اردبیل و سواحل دریای خزر با بارندگی مواجه خواهند شد. میزان وزش باد در بعضی ساعات قابل توجه خواهد بود.

روایت جدید یک کارشناس کوهستان از محل سقوط بالگرد رئیس جمهور 23 مه 2024

روایت جدید یک کارشناس کوهستان از محل سقوط بالگرد رئیس جمهور

محسن هاشم‌نژاد کارشناس زنجانی هواشناسی کوهستان یکی از دهها امدادگر باتجربه‌ای بود که عصر روز یکشنبه ۳۰ اردیبهشت برای کشف بالگرد سانحه‌دیده‌ دولت و سرنشینان آن به منطقه جنگلی و کوهستانی دیزمار در ورزقان اعزام شد و روایتش را برای تسنیم بازگو کرد.

سلام نظامی دختران شهید خلبان مصطفوی به تابوت پدرشان + فیلم 23 مه 2024

سلام نظامی دختران شهید خلبان مصطفوی به تابوت پدرشان + فیلم

دختران شهید خلبان سید طاهر مصطفوی به تابوت پدرشان سلام نظامی می‌دهند؛ این لحظه را در این ویدئو مشاهده می‌کنید.  لحظه ادای احترام نظامی دختران شهید خلبان سید طاهر مصطفوی به تابوت پدرشان را در این ویدئو مشاهده می‌کنید.

محل خاکسپاری شهید رئیسی در حرم امام رضا (ع) + فیلم 23 مه 2024

محل خاکسپاری شهید رئیسی در حرم امام رضا (ع) + فیلم

محل خاکسپاری شهید رئیسی در حرم امام رضا (ع) راببینید.

بازنشستگان بخوانند؛ همسان‌سازی حقوق‌ها انجام می‌شود؟ 23 مه 2024

بازنشستگان بخوانند؛ همسان‌سازی حقوق‌ها انجام می‌شود؟

دبیر اجرایی خانه کارگر آران و بیدگل گفت: نیاز به متناسب‌سازی حقوق بازنشستگان علاوه بر اینکه نتیجه‌ی سیاستهای کلان است، نتیجه‌ی بی‌توجهی به ماده ۹۶ قانون تأمین اجتماعی و عقب نگه داشتنِ دستمزد از هزینه‌های زندگی است و مسئول این وضعیتِ تمام دولت‌ها هستند.

خبر مهم وزیر کار برای بازنشستگان / تکلیف همسان‌سازی حقوق بازنشستگان روشن شد 17 مه 2024

خبر مهم وزیر کار برای بازنشستگان / تکلیف همسان‌سازی حقوق بازنشستگان روشن شد

مرتضوی گفت: افزایش حقوق بازنشستگان اجرا، اعمال و پرداخت شد، اما در موضوع همسان سازی باید تامین منابع صورت بگیرد.

حقوق اردیبهشت این افراد ۲ میلیون بیشتر است 13 مه 2024

حقوق اردیبهشت این افراد ۲ میلیون بیشتر است

افزایش حقوق فروردین ماه قرار بر این است در خرداماه واریز شود. حقوق اردیبهشت ماه بازنشستگان تامین اجتماعی و لشکری و کشوری با افزایش واریز خواهد شد. حقوق فروردین ماه بدون افزایش حقوق واریز خواهد شد که نزدیک به همان ۷ میلیون تومان است.

حقوق اردیبهشت این افراد ۲ میلیون بیشتر است 05 مه 2024

حقوق اردیبهشت این افراد ۲ میلیون بیشتر است

افزایش حقوق فروردین ماه قرار بر این است در خرداماه واریز شود. حقوق اردیبهشت ماه بازنشستگان تامین اجتماعی و لشکری و کشوری با افزایش واریز خواهد شد. حقوق فروردین ماه بدون افزایش حقوق واریز خواهد شد که نزدیک به همان ۷ میلیون تومان است.

خبر جدید سازمان تامین اجتماعی درباره افزایش مستمری بازنشستگان 30 آوریل 2024

خبر جدید سازمان تامین اجتماعی درباره افزایش مستمری بازنشستگان

«اعمال افزایش مستمری، مستمری بگیران سازمان در اجرای مواد ٩۶ و ١١١ قانون تأمین اجتماعی هر ساله وفق مصوبات شورای عالی کار و هیات محترم وزیران در این خصوص صورت می‌گیرد و هر گونه تغییر روال جاری نیازمند اصلاح مواد قانونی فوق الذکر می‌باشد. این پاسخ یعنی اینکه در خوشبینانه‌ترین حالت، افزایش حقوق سال جاری بازنشستگان تأمین اجتماعی مطابق مصوبه شورای عالی کار خواهد بود.»