شهر، مسکن و عمران

پنج شنبه, ۳ خرداد , ۱۴۰۳
 • ثبت وضعیت قرمز در دو نقطه پایتخت 23 مه 2024

  ثبت وضعیت قرمز در دو نقطه پایتخت

  اکوایران : براساس گزارش شرکت کنترل کیفیت هوای تهران در حال حاضر میانگین کل ایستگاه‌های سنجش آلایندگی روی عدد ۹۶ و وضعیت قابل قبول قرار دارد.

تهران چند میلیون واحد مسکونی نیاز دارد؟ ساخت و ساز در این نقاط تهران رونق گرفت 22 مه 2024

تهران چند میلیون واحد مسکونی نیاز دارد؟ ساخت و ساز در این نقاط تهران رونق گرفت

اکوایران : مدیرعامل سازمان نوسازی شهر تهران تعداد واحدهای مسکونی موجود و خالی، میزان مهاجرت، بعد خانوار، تعداد ازدواج و طلاق، تعداد واحدهای مسکونی فرسوده و ناپایدار در شهر تهران را به عنوان مؤلفه‌های مؤثر در موضوع مسکن دانست و تأکید کرد: معتقدیم در شهر تهران در یک دوره ۱۰ ساله باید حدود ۱.۵ میلیون واحد مسکونی ساخته شود.

تصمیم مهم مجلس دوازدهم برای شوراها؛عمر شورای هفتم کوتاه می شود؟ 22 مه 2024

تصمیم مهم مجلس دوازدهم برای شوراها؛عمر شورای هفتم کوتاه می شود؟

اکوایران : یک عضو شورای شهر تهران معتقد است هر تصمیمی برای برگزاری انتخابات شوراها تبعاتی به دنبال خواهد داشت؛ که مجلس بعدی باید دراین رابطه تصمیم بگیرد.

مترو در ایستگاه‌های انقلاب و تئاتر شهر توقف ندارند 22 مه 2024

مترو در ایستگاه‌های انقلاب و تئاتر شهر توقف ندارند

به گفته شرکت بهره‌برداری مترو تهران امکان تخلیه مسافری در ایستگاه‌‌های تئاترشهر و انقلاب وجود ندارد

تصویب فوریت نامگذاری معبری به نام «شهید ابراهیم رئیسی» 21 مه 2024

تصویب فوریت نامگذاری معبری به نام «شهید ابراهیم رئیسی»

یک فوریت نامگذاری یکی از معابر شهر تهران به نام شهیدابراهیم رئیسی بررسی شد.

نامگذاری معبری به نام «شهید ابراهیم رئیسی» در پایتخت 21 مه 2024

نامگذاری معبری به نام «شهید ابراهیم رئیسی» در پایتخت

اکوایران: سخنگوی شورای شهرتهران گفت : معبری به نام شهید ابراهیم رئیسی در پایتخت نام گذاری خواهد شد .

تصویب فوریت نامگذاری معبری به نام «شهید ابراهیم رئیسی» 21 مه 2024

تصویب فوریت نامگذاری معبری به نام «شهید ابراهیم رئیسی»

یک فوریت نامگذاری یکی از معابر شهر تهران به نام شهیدابراهیم رئیسی بررسی شد.

در صحن شورای شهر تهران چه گذشت؛از تغییر نام معابر تا تصویب فوریت انحلال یادمان سازه 21 مه 2024

در صحن شورای شهر تهران چه گذشت؛از تغییر نام معابر تا تصویب فوریت انحلال یادمان سازه

اکو ایران: اعضای شورای شهر تهران به انحلال شرکت یادمان سازه رای دادند.

اعلام برنامه ترافیکی تهران برای تشییع پیکر رئیس جمهور/ اجرای محدودیت‌ها از صبح فردا 21 مه 2024

اعلام برنامه ترافیکی تهران برای تشییع پیکر رئیس جمهور/ اجرای محدودیت‌ها از صبح فردا

اکوایران: محدودیت‌های ترافیکی ویژه برگزاری مراسم تشییع از ۴:۳۰ صبح چهارشنبه در سه حلقه اجرا می‌شود.

21 مه 2024

تصویب نامگذاری یک معبر به نام ابراهیم رئیسی

یک فوریت نام‌گذاری یک معبر به نام «شهید آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی» به اتفاق آرا در صحن علنی شورای اسلامی شهر تهران تصویب شد.     ✅ آیا این خبر اقتصادی برای شما مفید بود؟ امتیاز خود را ثبت کنید. [کل: ۰ میانگین: ۰]

21 مه 2024

شورای شهر تهران به یاد رییسی

رئیس شورای شهر تهران با بیان اینکه حیف بود که آیت‌الله رئیسی در بستر جان خود را از دست دهد، یادآور شد: به گفته شهید سلیمانی باید قبل از به شهادت رسیدن شهید بود و این شهید بودن در چهره آیت‌الله رئیسی قابل مشاهده بود. وی ادامه داد: امروز می‌بینیم و جز این هم انتظار […]

اخبار اقتصادی مسکن و عمران به اخباری گفته می شود که به وضعیت اقتصادی بخش مسکن و عمران در یک کشور یا منطقه می پردازد. اخبار اقتصادی مسکن و عمران می تواند برای افراد و کسب و کارهای مرتبط با این بخش از اهمیت بالایی برخوردار باشد. این اخبار می تواند به افراد کمک کند تا تصمیمات آگاهانه تری در مورد خرید، فروش یا اجاره مسکن بگیرند. همچنین می تواند به کسب و کارهای مرتبط با این بخش کمک کند تا وضعیت بازار را بهتر درک کنند و برای آینده برنامه ریزی کنند. تغییرات قیمت مسکن (Housing) برای خانواده‌ها مشکلات مختلفی، از جمله مشکلات اقتصادی، ایجاد می‌کند. به همین جهت اخبار اقتصادی و تاثیرگذار بر اقتصاد (مثل اخبار طلا و ارز و …) توسط افراد دنبال می‌گردند تا از آخرین قیمت‌ها آگاه شوند.

اخبار اقتصادی مسکن و عمران می تواند شامل موارد زیر باشد:

 • قیمت مسکن و اجاره بها
 • میزان ساخت و ساز مسکن
 • وضعیت بازار مسکن
 • قوانین و مقررات مربوط به مسکن
 • سیاست های دولت در حوزه مسکن
 • وضعیت اقتصادی سازندگان و پیمانکاران عمرانی

اخبار اقتصادی مسکن و عمران معمولاً در رسانه های خبری مختلف از جمله روزنامه ها، مجلات، وب سایت ها و شبکه های تلویزیونی منتشر می شود. همچنین می توان این اخبار را از طریق خبرگزاری ها و سرویس های خبری دریافت کرد.

اخبار اقتصادی مسکن و عمران معمولاً به موضوعاتی مرتبط با بازار مسکن، صنعت ساخت و ساز، تغییرات قیمت خانه‌ها، تحولات در حوزه‌های مرتبط با عمران و شهرسازی اشاره دارد.

شهر، مسکن و عمران

اقتصاد مسکن و عمران

اقتصاد مسکن و عمران یکی از حوزه‌های اصلی اقتصاد کشورها است که به مطالعه و تحلیل اقتصاد مرتبط با ساخت و ساز، بازار مسکن، توسعه شهری و زیرساخت‌های عمرانی می‌پردازد. این حوزه تأثیر بسزایی بر رشد و توسعه اقتصادی دارد و بازیگر مهمی در اشتغال، سرمایه‌گذاری و ایجاد ثروت ملی محسوب می‌شود. در زیر، به برخی از جنبه‌های اقتصاد مسکن و عمران اشاره می‌شود:

 • رشد اقتصادی: فعالیت‌های مرتبط با مسکن و عمران می‌توانند به رشد اقتصادی کمک کنند. ایجاد پروژه‌های ساختمانی، توسعه زیرساخت‌ها، و ایجاد اشتغال در صنعت ساخت و ساز، عواملی هستند که می‌توانند رشد اقتصادی را تقویت کنند.
 • سرمایه‌گذاری و اشتغال: پروژه‌های ساختمانی نقش مهمی در جذب سرمایه‌گذاری دارند و به ایجاد اشتغال مستقیم و غیرمستقیم کمک می‌کنند. این فعالیت‌ها در زمینه‌های ساخت، مهندسی، مشاوره، تجهیزات و مصالح ساختمانی اشتغال فراوانی ایجاد می‌کنند.
 • بازار مسکن: تحولات در بازار مسکن شامل تغییرات در قیمت‌ها، تقاضا و عرضه، نرخ بهره‌وری اجاره و شرایط اقتصادی کلان، از اهمیت بسزایی برخوردارند. این عوامل می‌توانند تأثیر مستقیم بر مسکن مردم، بازار ملک، و فعالیت‌های اقتصادی مرتبط باشند.
 • توسعه شهری و زیرساخت‌ها: پروژه‌های عمرانی و توسعه شهری، از جمله ساخت و توسعه جاده‌ها، تأسیسات آب و فاضلاب، ارتقاء شبکه حمل و نقل عمومی و ایجاد فضاهای سبز، نقش مهمی در بهبود کیفیت زندگی شهروندان و جلب سرمایه‌گذاری دارند.
 • تأثیرات اقتصادی مسکن بر صنعت‌های مرتبط: بازار مسکن و عمران تأثیر زیادی بر صنایع مرتبط دارد از جمله صنایع مصالح ساختمانی، صنعت چوب و فلزات، تجهیزات ساختمانی و مشاوره مهندسی.
 • تأثیرات بانکی و مالی: تأمین مالی برای پروژه‌های ساختمانی، تأثیر مستقیمی بر بازار مسکن و عمران دارد. شرایط نرخ بهره، تسهیلات مالی، و تأمین منابع مالی از جمله مسائلی هستند که بانک‌ها و مؤسسات مالی در این زمینه تأثیرگذاری دارند.

تحلیل این جنبه‌ها و پیش‌بینی تأثیرات اقتصاد مسکن و عمران به منظور ایجاد سیاست‌ها و تصمیم‌گیری‌های بهینه برای توسعه اقتصادی یک کشور اهمیت زیادی دارد. اطلاعات به‌روز و دقیق در این زمینه از منابع معتبر اقتصادی و صنعت مسکن و عمران به‌دست می‌آید.

سقوط سنگ در جاده کندوان حادثه‌ساز شد 23 مه 2024

سقوط سنگ در جاده کندوان حادثه‌ساز شد

رئیس اداره راهداری و حمل‌ و نقل جاده‌ای چالوس از سقوط سنگ در جاده کندوان محدوده «هفت‌ برادران» و برخورد به یک دستگاه خودرو خبر داد.

هشدار به مسافران مشهد! 23 مه 2024

هشدار به مسافران مشهد!

اصغری، کارشناس هواشناسی گفت: هسته بارندگی تهران به سمت سمنان حرکت می‌کند و مسافرین مشهد بدانند که فردا و پس فردا با بارندگی سنگین مواجه خواهند شد. خنکی هوا در تهران تا اوایل هفته آینده ادامه خواهد داشت. اردبیل و سواحل دریای خزر با بارندگی مواجه خواهند شد. میزان وزش باد در بعضی ساعات قابل توجه خواهد بود.

روایت جدید یک کارشناس کوهستان از محل سقوط بالگرد رئیس جمهور 23 مه 2024

روایت جدید یک کارشناس کوهستان از محل سقوط بالگرد رئیس جمهور

محسن هاشم‌نژاد کارشناس زنجانی هواشناسی کوهستان یکی از دهها امدادگر باتجربه‌ای بود که عصر روز یکشنبه ۳۰ اردیبهشت برای کشف بالگرد سانحه‌دیده‌ دولت و سرنشینان آن به منطقه جنگلی و کوهستانی دیزمار در ورزقان اعزام شد و روایتش را برای تسنیم بازگو کرد.

سلام نظامی دختران شهید خلبان مصطفوی به تابوت پدرشان + فیلم 23 مه 2024

سلام نظامی دختران شهید خلبان مصطفوی به تابوت پدرشان + فیلم

دختران شهید خلبان سید طاهر مصطفوی به تابوت پدرشان سلام نظامی می‌دهند؛ این لحظه را در این ویدئو مشاهده می‌کنید.  لحظه ادای احترام نظامی دختران شهید خلبان سید طاهر مصطفوی به تابوت پدرشان را در این ویدئو مشاهده می‌کنید.

محل خاکسپاری شهید رئیسی در حرم امام رضا (ع) + فیلم 23 مه 2024

محل خاکسپاری شهید رئیسی در حرم امام رضا (ع) + فیلم

محل خاکسپاری شهید رئیسی در حرم امام رضا (ع) راببینید.

بازنشستگان بخوانند؛ همسان‌سازی حقوق‌ها انجام می‌شود؟ 23 مه 2024

بازنشستگان بخوانند؛ همسان‌سازی حقوق‌ها انجام می‌شود؟

دبیر اجرایی خانه کارگر آران و بیدگل گفت: نیاز به متناسب‌سازی حقوق بازنشستگان علاوه بر اینکه نتیجه‌ی سیاستهای کلان است، نتیجه‌ی بی‌توجهی به ماده ۹۶ قانون تأمین اجتماعی و عقب نگه داشتنِ دستمزد از هزینه‌های زندگی است و مسئول این وضعیتِ تمام دولت‌ها هستند.

خبر مهم وزیر کار برای بازنشستگان / تکلیف همسان‌سازی حقوق بازنشستگان روشن شد 17 مه 2024

خبر مهم وزیر کار برای بازنشستگان / تکلیف همسان‌سازی حقوق بازنشستگان روشن شد

مرتضوی گفت: افزایش حقوق بازنشستگان اجرا، اعمال و پرداخت شد، اما در موضوع همسان سازی باید تامین منابع صورت بگیرد.

حقوق اردیبهشت این افراد ۲ میلیون بیشتر است 13 مه 2024

حقوق اردیبهشت این افراد ۲ میلیون بیشتر است

افزایش حقوق فروردین ماه قرار بر این است در خرداماه واریز شود. حقوق اردیبهشت ماه بازنشستگان تامین اجتماعی و لشکری و کشوری با افزایش واریز خواهد شد. حقوق فروردین ماه بدون افزایش حقوق واریز خواهد شد که نزدیک به همان ۷ میلیون تومان است.

حقوق اردیبهشت این افراد ۲ میلیون بیشتر است 05 مه 2024

حقوق اردیبهشت این افراد ۲ میلیون بیشتر است

افزایش حقوق فروردین ماه قرار بر این است در خرداماه واریز شود. حقوق اردیبهشت ماه بازنشستگان تامین اجتماعی و لشکری و کشوری با افزایش واریز خواهد شد. حقوق فروردین ماه بدون افزایش حقوق واریز خواهد شد که نزدیک به همان ۷ میلیون تومان است.

خبر جدید سازمان تامین اجتماعی درباره افزایش مستمری بازنشستگان 30 آوریل 2024

خبر جدید سازمان تامین اجتماعی درباره افزایش مستمری بازنشستگان

«اعمال افزایش مستمری، مستمری بگیران سازمان در اجرای مواد ٩۶ و ١١١ قانون تأمین اجتماعی هر ساله وفق مصوبات شورای عالی کار و هیات محترم وزیران در این خصوص صورت می‌گیرد و هر گونه تغییر روال جاری نیازمند اصلاح مواد قانونی فوق الذکر می‌باشد. این پاسخ یعنی اینکه در خوشبینانه‌ترین حالت، افزایش حقوق سال جاری بازنشستگان تأمین اجتماعی مطابق مصوبه شورای عالی کار خواهد بود.»