رئیس کمیسیون تخصصی تجهیزات پزشکی اتاق اصناف ایران بیان کرد: ممنوعیت فروش «نوار تست قند خون» در فروشگاه‌های تجهیزات پزشکی نیز با پیگیری‌های کمیسیون و موافقت مدیرکل امور تجهیزات و ملزومات پزشکی برداشته شد و مقرر شد عرضه نوار قند خون در فروشگاهای تجهیزات پزشکی انجام شود.

به گزارش اقتصادآنلاین، محمدرشید ابرناک افزود: به عنوان اعضای کمیسیون تجهیزات پزشکی اتاق اصناف ایران چندی پیش، جلسه‌ای با (سعیدرضا شاهمردای) مدیرکل امور تجهیزات و ملزومات پزشکی سازمان غذا و داروی وزارت بهداشت داشتیم که در آن جلسه تعاملات بسیار خوبی رقم خورد و مشکلاتی که طی این سال‌ها بین صنف تجهیزات پزشکی و سازمان غذا و دارو انباشته شده بود، مطرح و دیوار بی‌اعتمادی بین دو طرف ریخته شد و آغازگر تعاملات مثبت شد.
رئیس کمیسیون تخصصی تجهیزات پزشکی اتاق اصناف ایران افزود: در ادامه این تعامل و به پیشنهاد این کمیسیون، کمیته‌ای راهبردی برای رفع مشکلات این صنف در اتاق اصناف ایران تشکیل شد.
ابرناک تصریح کرد: در نخستین جلسه این کمیته راهبردی که در تاریخ ۱۴اسفند برگزار شد، مصوباتی داشتیم. از جمله اینکه اجبار فروشگاه‌ها به استخدام افرادی با مدرک مهندسی تجهیزات پزشکی به عنوان مسئول فنی به ترتیبی اصلاح شد که دارندگان مدرک تحصیلی کارشناسی با ۱۰سال سابقه صنفی مرتبط با حوزه درخواستی و دارندگان مدرک تحصیلی دیپلم با ۱۵سال سابقه مذکور، به شرط گذراندن دوره آموزشی مسئول فنی و قبولی در آزمون بتوانند به عنوان مسئول فنی فروشگاه خود فعالیت داشته و از استخدام مسئول مربوطه معاف شوند.

وی ادامه داد: همچنین در این نشست مقرر شد، متقاضیان پروانه کسب تجهیزات پزشکی، آموزش‌هایی را که مد نظر وزارت بهداشت و اتاق اصناف ایران است را با موفقیت پشت سر بگذرانند.
رئیس کمیسیون تخصصی تجهیزات پزشکی اتاق اصناف ایران افزود: ممنوعیت فروش «نوار تست قند خون» در فروشگاه‌های تجهیزات پزشکی نیز با پیگیری‌های کمیسیون و موافقت مدیرکل امور تجهیزات و ملزومات پزشکی برداشته شد و مقرر شد عرضه نوار قند خون در فروشگاهای تجهیزات پزشکی انجام شود. ضمن اینکه بر اساس نامه مدیرکل امور تجهیزات و ملزومات پزشکی، فرایند پخش مستقیم این محصول از تولیدکننده به فروشگاه تجهیزات پزشکی مجددا برقرار شد.

✅ آیا این خبر اقتصادی برای شما مفید بود؟ امتیاز خود را ثبت کنید.
[کل: 0 میانگین: 0]