محدودیت‌های ترافیکی ۱۲ تا ۱۶ اردیبهشت در محورهای مواصلاتی کشور
محدودیت‌های ترافیکی ۱۲ تا ۱۶ اردیبهشت در محورهای مواصلاتی کشور

محدودیت‌های ترافیکی از چهارشنبه تا یکشنبه ۱۲ تا ۱۶ اردیبهشت ۱۴۰۳ در برخی از محورهای مواصلاتی کشور توسط سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای اعلام شد.

به گزارش بازار، بر اساس محدودیت‌های اعلام شده، تردد موتورسیکلت‌ها به استثناء موتورسیکلت‌های انتظامی و امدادی از ساعت ۱۲ چهارشنبه ۱۲ اردیبهشت تا ساعت ۶ صبح یکشنبه ۱۶ اردیبهشت از محورهای کرج – چالوس، هراز، فیروزکوه، محور تهران – سمنان – مشهد و بالعکس ممنوع است.
در محور کندوان نیز برای انواع وسایل نقلیه از ساعت ۸:۳۰ روز پنجشنبه ۱۳ اردیبهشت، از مرزن‌آباد به سمت تهران در مسیر شمال به جنوب محور مسدود خواهد بود.
در این روز از ساعت ۱۰:۳۰ از ابتدای پل زنگوله (انتهای دهانه شمالی تونل البرز به سمت چالوس) انسداد یک‌طرفه اعمال شده و از ساعت ۲۴ ممنوعیت تردد یک‌طرفه اتمام یافته و مسیر از پل زنگوله تا مرزن‌آباد دوطرفه می‌شود.
بر اساس پیش‌بینی‌ها مبنی بر اعمال محدودیت در صورت پر حجم بودن ترافیک در محور کندوان از ساعت ۱۰ تا ۲۴ روزهای چهارشنبه و جمعه ۱۲ و ۱۴ اردیبهشت، از مرزن‌آباد به سمت تهران مسیر شمال به جنوب این محور از ساعت ۱۰ صبح به طور کامل مسدود خواهد بود.
همچنین از ساعت ۱۲ نیز تردد خودروها از ابتدای پل زنگوله (انتهای دهانه شمالی تونل البرز به سمت چالوس) یک‌طرفه بوده و از ساعت ۲۴ این محدودیت لغو و مسیر از پل زنگوله تا مرزن‌آباد دوطرفه می‌شود.
بر اساس محدودیت‌های پیش‌بینی شده تردد در محور کندوان در مسیر جنوب به شمال از ساعت ۸:۳۰ روز شنبه ۱۵ اردیبهشت اعمال محدودیت از ابتدای آزادراه تهران – شمال به مقصد چالوس اجرا می‌شود.
همچنین ممنوعیت تردد از ساعت ۹:۳۰ صبح این روز از ابتدای پل زنگوله انتهای دهانه شمالی تونل البرز به سمت چالوس اعمال شده و از ساعت ۱۱:۳۰ نیز از مرزن‌آباد به سمت تهران مسیر شمال به جنوب مسیر یک‌طرفه خواهد بود.
با اتمام این طرح در ساعت ۲۴ روز پنجشنبه، حرکت خودروها از پل زنگوله تا مرزن‌آباد در مسیر دوطرفه انجام می‌شود.
در روزهای اجرای اعمال محدودیت (جنوب به شمال) تردد از مسیر جاده قدیم کرج – چالوس تا محدوده تونل کندوان برای ساکنان و افراد محلی آزاد بوده، اما تردد خودروهایی که قصد عزیمت به چالوس را دارند، از ساعت ۷ صبح از میدان امیرکبیر به سمت چالوس ممنوع است.
از سویی بر اساس پیش‌بینی اعمال محدودیت تردد انواع وسایل نقلیه در صورت پر حجم بودن ترافیک از ساعت ۱۱ تا ۲۴ یکشنبه ۱۶ اردیبهشت در محور کندوان، از ساعت ۱۱ محدودیت‌ها از ابتدای آزادراه تهران – شمال به مقصد چالوس اجرا می‌شود.
علاوه بر ممنوعیت تردد از ساعت ۱۲ از ابتدای پل زنگوله (انتهای دهانه شمالی تونل البرز به سمت چالوس)، از ساعت ۱۴ تردد از مرزن‌آباد به سمت تهران (شمال به جنوب) محور یک‌طرفه خواهد بود، این طرح از ساعت ۲۴ اتمام یافته و مسیر از پل زنگوله تا مرزن‌آباد دوطرفه می‌شود.
گفتنی است تردد از مسیر جاده قدیم کرج – چالوس تا محدوده تونل کندوان برای ساکنان و افراد محلی آزاد بوده، اما تردد خودروهایی که در روزهای اعمال محدودیت از ساعت ۸ صبح قصد عزیمت به چالوس (جنوب به شمال) را دارند، از میدان امیرکبیر به سمت چالوس ممنوع خواهد بود.
در محور هراز و در صورت افزایش حجم ترافیک و اعلام مأموران پلیس‌راه، محدودیت یک‌طرفه مقطعی از روز چهارشنبه ۱۲ اردیبهشت تا روز شنبه ۱۵ اردیبهشت از محدوده پلور تا پلیس‌راه لاریجان و بالعکس به‌صورت رفت‌وبرگشت اعمال می‌شود.
در محور کندوان، تردد انواع تریلر، کامیون و کامیونت به استثناء خودروهای حامل مواد سوختی و یا فاسدشدنی از محور کرج – چالوس و بالعکس ممنوع است.
لازم به ذکر است، تردد خودروهای تریلر از محور هراز همچنان ممنوع است.
تردد انواع کامیون و کامیونت به استثناء خودروهای حامل مواد سوختی و یا فاسدشدنی از ساعت ۶ صبح چهارشنبه ۱۲ اردیبهشت تا ساعت ۲ بامداد یکشنبه ۱۶ اردیبهشت از رودهن به آمل و بالعکس ممنوع اعلام شده است.
در محور قدیم رشت – قزوین و بالعکس، تردد انواع تریلر و کامیون به استثناء خودروهای حامل مواد سوختی و یا فاسدشدنی از ساعت ۷ تا ۲۴ روزهای پنجشنبه و شنبه ۱۳ و ۱۵ اردیبهشت ممنوع خواهد بود.
تردد انواع تریلر و کامیون به استثناء خودروهای حامل مواد سوختی و یا فاسدشدنی از ساعت ۷ تا ۲۴ روزهای پنجشنبه و شنبه ۱۳ و ۱۵ اردیبهشت در محور آستارا – اردبیل و بالعکس ممنوع است.

✅ آیا این خبر اقتصادی برای شما مفید بود؟ امتیاز خود را ثبت کنید.
[کل: 0 میانگین: 0]