مشکل حمل اضافه بار در جاده‌های زنجان مربوط به فعالیت معادن است
مشکل حمل اضافه بار در جاده‌های زنجان مربوط به فعالیت معادن است

زنجان- معاون حمل و نقل اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای زنجان گفت: مشکل عمده حمل اضافه تناژ در جاده‌ها مربوط به معادن است که عمدتاً بدون سند بارنامه حمل می‌شود.

به گزارش بازار و به نقل از راهداری زنجان، غلامرضا کرمی در جلسه مشترک این اداره کل و فرماندهی پلیس راه استان، گفت: اگر موضوع اضافه تناژ حمل بار معادن کنترل شود، عمده مشکل تخریب جاده‌ها و ابنیه راه حل خواهد شد.
وی، ضمن اشاره به این موضوع، خواستار همکاری پلیس راه در این امر شد و افزود: این مشکل عمدتاً در شهرستان‌های دارای معدن وجود دارد.
کرمی گفت: حل این مشکل، نیازمند همکاری پلیس راه برای اعمال قانون متخلفان است تا جلو تخریب جاده‌ها و تضییع حقوق دولتی گرفته شود.
در ادامه جلسه، رئیس اداره حمل مسافر اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان زنجان نیز با اشاره به فعالیت خودروهای مسافرکش پلاک سفید در جاده‌های استان، گفت: امیدواریم جلوی این فعالیت غیرقانونی گرفته شود چون این امر باعث از بین رفتن فعالیت حمل و نقل عمومی می‌شود.
حمید سلمانیان، مشکل دیگر این حوزه را صدور صورت وضعیت‌های صوری عنوان کرد که نیازمند پیگیری برای حل مشکل از طریق پلیس راه است.
قائم مقام فرماندهی پلیس راه استان زنجان در ادامه این جلسه با اشاره به ابلاغ افزایش مبلغ جرایم رانندگی و اجرای آن از ابتدای تیرماه، اظهار داشت: با توجه به افزایش جرایم از جمله سبقت غیرمجاز، ضرورت نصب تابلوهای علائم سرعت و سبقت غیرمجاز به ویژه در محورهای زنجان- بیجار و زنجان- ارمغان‌خانه وجود دارد و این اقدام باید صورت بگیرد تا مردم نسبت به حداکثر سرعت در این محورها مطلع شوند.
مهدی میناخانی از ثبت روزانه یک هزار و ۵۰۰ تا ۲ هزار تخلف سرعت غیرمجاز در جاده‌های استان از طریق دوربین‌های جاده‌ای خبر داد و افزود: امیدواریم از طریق بودجه‌های استانی برای افزایش دوربین‌های هوشمند جاده‌ای اقدام شود تا در بحث کنترل تصادفات، گام‌های مؤثری برداشته شود.
وی بر ضرورت کنترل ناوگان حمل و نقل عمومی بار و مسافر به ویژه مسافر با توجه به آغاز تعطیلات تابستانی تاکید کرد.

✅ آیا این خبر اقتصادی برای شما مفید بود؟ امتیاز خود را ثبت کنید.
[کل: 0 میانگین: 0]