جزئیات کاهش تورم تولیدکننده بخش کشاورزی در تابستان امسال
جزئیات کاهش تورم تولیدکننده بخش کشاورزی در تابستان امسال

جدیدترین گزارش مرکز آمار ایران نشان می‌دهد، تورم نقطه به نقطه و سالانه تولید بخش کشاورزی در تابستان ۱۴۰۲ کاهش یافته است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم، در فصل تابستان ۱۴۰۲، شاخص قیمت تولیدکننده بخش “زراعت، باغداری و دامداری سنتی” ١١٢٢,٧ می­باشد که نسبت به فصل مشابه سال قبل (تورم نقطه به نقطه) ٣٣.٨ درصد افزایش داشته‌است. در این فصل شاخص چهار فصل منتهی به فصل جاری نسبت به شاخص دوره مشابه سال قبل (تورم سالانه) با رشد  ٤٦.٨ درصد مواجه بوده‌است.

کاهش تورم نقطه به نقطه

در فصل تابستان ۱۴۰۲، درصد تغییرات شاخص قیمت تولیدکننده بخش “زراعت، باغداری و دامداری سنتی” نسبت به فصل مشابه سال قبل (تورم نقطه به نقطه) ٣٣,٨ درصد می­باشد که در مقایسه با همین اطلاع در فصل قبل (٤٥.١ درصد)، ١١.٣ واحد درصد کاهش داشته‌است. در این فصل بیش­ترین تورم نقطه به نقطه با ١٧٢.٢ درصد مربوط به گروه “پرورش گوسفند و بره سنتی” و کم­ترین تورم نقطه به نقطه با ٩.٨ درصد مربوط به گروه “غلات” می­باشد.

کاهش تورم سالانه

در فصل تابستان ۱۴۰۲، درصد تغییرات شاخص قیمت تولیدکننده بخش “زراعت، باغداری و دامداری سنتی” در چهار فصل منتهی به این فصل نسبت به دوره مشابه سال قبل ٤٦,٨ درصد می‌باشد که در مقایسه با همین اطلاع در فصل قبل (٥٦.٥ درصد)، ٩.٧ واحد درصد کاهش داشته‌است. در این فصل بیشترین تورم سالانه مربوط به گروه “پرورش گوسفند و بره سنتی” با ١٢٤.٨ درصد و کمترین تورم سالانه مربوطه به گروه “سایر محصولات زراعی” با ۱۴ درصد می‌باشد.

انتهای پیام/

✅ آیا این خبر اقتصادی برای شما مفید بود؟ امتیاز خود را ثبت کنید.
[کل: 0 میانگین: 0]