معاون آموزش و فرهنگ ترافیک پلیس راهور تهران بزرگ از روز ۶ آبان خبر طرح برخورد با توقف خودور در پیاده رو را در سطح کلان شهر تهران رسانه‌ای کرد. برابر با ماده ۱۶۳ آیین نامه راهنمایی و رانندگی هرگونه توقف یا حرکت وسایل نقلیه از طریق پیاده‌روها ممنوع است.در سطح شهر تهران چالش پارک […]

معاون آموزش و فرهنگ ترافیک پلیس راهور تهران بزرگ از روز ۶ آبان خبر طرح برخورد با توقف خودور در پیاده رو را در سطح کلان شهر تهران رسانه‌ای کرد. برابر با ماده ۱۶۳ آیین نامه راهنمایی و رانندگی هرگونه توقف یا حرکت وسایل نقلیه از طریق پیاده‌روها ممنوع است.در سطح شهر تهران چالش پارک وسایل نقلیه در پیاده‌روها مدت‌هاست که بسیاری از شهروندان را آزار می‌دهد. به‌خصوص کسب‌وکارهایی مانند نمایشگاه‌های اتومبیل، معمولا تعدادی از خودروهای خود را پیاده‌روها پارک می‌کنند. موضوع که تردد را برای شهروندان مشکل می‌کند. بعد از اعلام خبر برخورد با متخلفان از سوی سرهنگ احسان مومنی، ماموران راهنمایی و رانندگی به‌طور جدی‌تر به‌این موضوع ورود کرده‌اند.

با گذشت حدود دو هفته از آغاز این طرح، معاون هماهنگ کننده پلیس راهور تهران بزرگ، سرهنگ جهانشاه بهرام آبادی، از صدور روزانه ۳ هزار قبض جریمه برای خودروهای پارک شده در پیاده‌روها در سطح شهر تهران خبر داد. مطابق قانون جریمه توقف خودرو در پیاده رو در سال ۱۴۰۲ برابر با ۴۲ هزار تومان است. جریمه‌ای که به‌نظر می‌رسد برای بازدارندگی متخلفان باید خیلی بیشتر باشد.

✅ آیا این خبر اقتصادی برای شما مفید بود؟ امتیاز خود را ثبت کنید.
[کل: 0 میانگین: 0]