۷۶ درصد تعهد اشتغال در گلستان تحقق یافت
۷۶ درصد تعهد اشتغال در گلستان تحقق یافت

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گلستان گفت: از ابتدای سال تا کنون ۷۶ درصد از تعهد اشتغال استان با نظارت و سیاست گذاری مناسب کارگروه اشتغال و همکاری دستگاه های اجرایی محقق شد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از مهر، حسینعلی خواجه مظفری صبح یکشنبه در جلسه کارگروه اشتغال بندرترکمن در محل فرمانداری این شهرستان اظهار کرد: تعهد اشتغال کل استان ۲۵ هزار و ۳۸۰ نفر بوده است که تاکنون ۱۹ هزار و ۲۶۰ نفر توسط دستگاه‌های اجرایی استان در سامانه رصد اشتغال به ثبت رسیده است.

وی با اشاره به تسهیلات مشاغل خانگی افزود: اعتبار امسال در این حوزه مبلغ ۱۱۹ میلیارد و ۷۴۰ میلیون تومان است که تا کنون ۷۰ میلیارد تومان به متقاضیان پرداخت شده است و از این طریق، برای هزار و ۹۲۹ نفر اشتغال ایجاد شده است.

دبیر کارگروه اشتغال گلستان تصریح کرد: در بخش اعتبارات مشاغل خانگی تاکنون ۲ هزار و ۱۰۰ پرونده در حوزه‌های میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری، فرهنگ و ارشاد اسلامی، جهاد کشاورزی و صنعت، معدن تجارت به ۸ بانک عامل استان معرفی شده‌اند.

وی در ادامه به تشریح طرح زیست بوم اشتغال پرداخت و اظهار کرد: ارکان مختلف زیست‌بوم ملی اشتغال در استان فعال شده است تا مطابق با تعهدی که دولت سیزدهم داده است، اشتغال تعهد داده شده در سال محقق شود.

مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی گلستان اظهار کرد: مبارزه با بیکاری همانند سایر آسیب‌های اجتماعی نیازمند توجه همه افراد جامعه در هر پست و مقامی است که در این راستا زیست‌بوم ملی اشتغال به دنبال امر اجتماعی کردن ایجاد شغل در کشور است.

خواجه مظفری اضافه کرد: زیست‌بوم اشتغال بر این نظریه استوار است که صِرف پرداختِ تسهیلات تولید، شغل ایجاد نخواهد شد بلکه باید باید ابعاد مالی، حقوقی، زیرساخت، فناوری و بازاریابی که ۵ متغیر اساسی تولید هستند به طور یک جا موردتوجه قرار گیرد.

وی در همین باره تصریح کرد: برای اجرای زیست بوم تا کنون در استان ۷ هزار و ۸۶۵ مورد تأمین مالی، ۵ هزار ۸۰۰ مجوز، ۲ هزار و ۱۳۱ مورد آموزش توسط دستگاه‌های اجرایی به ثبت رسیده است.

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گلستان تاکید کرد: الگوی زیست‌بوم ملی اشتغال هر استان متناسب با جغرافیا، جنسیت و قابلیت‌های آن منطقه تعریف خواهد شد.

در پایان این جلسه محمود آرخی رئیس اداره تعاون کار و رفاه اجتماعی بندرترکمن گزارشی از وضعیت اشتغال شهرستان ارائه داد و گفت: تعهد اشتغال شهرستان تعداد هزارو ۲۳۷ نفر است که تا کنون ۸۱۳ نفردر سامانه رصد ثبت شده است که تحقق ۶۶ درصدی را نشان می‌دهد.

دبیر ستاد اشتغال بندرترکمن به اجرای طرح زیست بوم اشتغال در این شهرستان اشاره کرد و گفت: برای اجرای این طرح تا کنون در شهرستان ۳۰۲ مورد تأمین مالی، ۶۴ مجوز، ۲۴ مورد آموزش توسط دستگاه‌های اجرایی به ثبت رسیده است.

✅ آیا این خبر اقتصادی برای شما مفید بود؟ امتیاز خود را ثبت کنید.
[کل: 0 میانگین: 0]