رشد ۷.۵ درصدی حمل کالای اساسی توسط ناوگان جاده‌ای از بنادر کشور
رشد ۷.۵ درصدی حمل کالای اساسی توسط ناوگان جاده‌ای از بنادر کشور

مدیرکل دفتر حمل و نقل کالای سازمان راهداری گفت: در فروردین میزان جابه جایی کالاهای اساسی از بنادر به ۱.۵ میلیون تن رسید که رشد ۷.۵ درصدی نسبت به سال قبل داشته است.

به گزارش بازار، مهرداد حمداللهی، مدیرکل دفتر حمل و نقل کالای سازمان راهداری و حمل و نقل با بیان اینکه میزان جابجایی کالا از بنادر در سال گذشته ۵۵۵ میلیون تن بوده که رشد ۱۰ درصدی نسبت به مدت مشابه سال قبل از آن داشته است گفت: میزان جابجایی محمولات گروه کشاورزی دامی غذایی در سال گذشته بیش از ۱۰۲ میلیون تن بوده که نسبت به مدت مشابه سال قبل، ۷ درصد رشد داشته است.
وی افزود: میزان جابجایی کالاهای اساسی حمل شده از بنادر کشور در سال گذشته برابر با ۲۱.۶میلیون تن بوده است.
مدیرکل دفتر حمل و نقل کالای سازمان راهداری و حمل و نقل اظهار کرد: میزان جابجایی کالاهای اساسی حمل شده از بنادر کشور توسط ناوگان جاده ای در فروردین ماه امسال بالغ بر ۱.۵میلیون تن بوده که نسبت به مدت مشابه سال قبل، ۷.۵درصد رشد داشته است.
وی با بیان اینکه سازمان راهداری اقدامات ویژه ای در خصوص تسریع در حمل کالای اساسی در دستور کار خود قرار داده است افزود: سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای با برنامه ریزی و فعالیت مستمر با همت تلاشگران حمل و نقل اعم از رانندگان و شرکت های حمل و نقل بدون وقفه و در تمامی ایام، نسبت به پیگیری و هماهنگی جهت حمل کالاهای اساسی اقدام می کند.
حمدالهی اظهار کرد: باتوجه به تلاش های موثر و مستمر و فراخوان های متعدد جهت جذب ناوگان و اعزام آنها برای حمل کالاهای اساسی و ایجاد بستر بسیار مناسب ناوگان آماده حمل در بنادر کشور، در صورت مناسب بودن وضعیت تجهیزات تخلیه و بارگیری در بنادرکشور و همچنین درخواست حمل کالا توسط صاحبان کالا اعم از دولتی و خصوصی، ظرفیت وآمادگی کامل جهت حمل کالاهای اساسی توسط رانندگان و ناوگان فعال در زمینه حمل و نقل فراهم است.

✅ آیا این خبر اقتصادی برای شما مفید بود؟ امتیاز خود را ثبت کنید.
[کل: 0 میانگین: 0]