مقاومت دلار تهران در کانال ۵۹ /  آمادگی ایران برای گفتگوهای جدی با آژانس
مقاومت دلار تهران در کانال ۵۹ /  آمادگی ایران برای گفتگوهای جدی با آژانس

طی اروزهای دوشنبه و سه‌شنبه قیمت دلار هرات وارد کانال ۵۸ هزار تومان شده اما قیمت دلار در تهران در کانال ۵۹ هزار تومان مقاومت کرده است. اگر قیمت درهم زیر ۱۴ هزار و ۱۰۰ تومان تثبیت دهد قیمت دلار کانال ۵۹ هزار تومان را از دست می‌دهد.

پس از ۱۳ روز کاهش در بازار ارز و نزول سه کانالی قیمت دلار، نرخ این اسکناس در روز سه‌شنبه در کانال ۵۸ هزار تومان حمایت شد. قیمت دلار در این نزول دامنه ۶۰ هزار تومان را از دست داد.

دلار هرات در روز سه‌شنبه در سطح قیمتی ۵۸ هزار و ۹۰۰ تومان شروع به کار کرد و در ابتدا با یک روند نزول تا ۵۸ هزار و ۶۵۰ تومان پایین رفت و از آن نقطه برگشت. در برگشت قیمت دلار هرات تا مرز ۵۹ هزار تومان بالا آمد و در ۵۸ هزار و ۸۰۰ تومان به کار خود پایان داد. در معاملات پشت خطی قیمت دلار هرات در ۵۸ هزار و ۸۷۰ تومان بسته شد. طی این دو روز یعنی دوشنبه و سه‌شنبه قیمت دلار هرات وارد کانال ۵۸ هزار تومان شده اما قیمت دلار در تهران در کانال ۵۹ هزار تومان مقاومت کرده است. اگر قیمت درهم زیر ۱۴ هزار و ۱۰۰ تومان تثبیت دهد قیمت دلار کانال ۵۹ هزار تومان را از دست می‌دهد.

درهم در قیمت ۱۶ هزار و ۱۵۰ تومان آغاز به کار کرد و در ابتدا و در نیمه اول با کاهش تا ۱۶ هزار و ۱۰۰ تومان پایین آمد. قیمت درهم امارات در نیمه دوم با افزایش در ۱۶ هزار و ۲۰۰ تومان به کار خود پایان داد. قیمت دلار برآورد شده از درهم ۵۹ هزار و ۴۵۰ تومان محاسبه می‌شود. قیمت اسکناس دلار تهران در روز سه‌شنبه بالای برابری درهم در معامله بود.

نکته قیمتی درهم این بود کانال نرخ‌دهی در روز سه‌شنبه زودتر از سایر روزها و در ساعت ۱۴ به کار خود پایان داد. کانال نرخ‌دهی قیمت درهم در روزهای معمولی تا قبل از ساعت ۱۶ نرخ می‌داد.

به عقیده تحلیلگران فنی قیمت دلار پس از روند نزول، با نوسان رفت و برگشتی در یک محدوده، در حال تشکیل مثلث است. قیمت دلار در این الگو در روز سه‌شنبه با نوسان کف و سقف‌های بالاتری را به ثبت رساند. مرز حمایتی بازار ۵۸ هزار و ۷۰۰ تومان است و تا زمانیکه این مرز از دست نرود احتمال برگشت به بالا وجود دارد. اولین مرز روانی ۵۹ هزار تومان و سطح مقاومتی بازار در ۵۹ هزار و ۳۰۰ تومان است. اگر قیمت دلار در زیر ۵۸ هزار و ۷۰۰ تومان تثبیت دهد امکان کاهش کانالی در بازار ارز وجود دارد.

در پشت خط دوباره اخبار متناقض از وضعیت ثبت طلافروشان در سامانه تجارت به بازار رسید. اگر در روز چهارشنبه تعطیلی طلافروش‌ها پایان پذیرد امکان نوسان در بازار وجود دارد. همچنین خبر مهم دیگر صحبت‌های رافائل گروسی، رئیس کل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی بود که گفته  ایران برای انجام «گفت‌وگوهای جدی» با نهاد دیده‌بان هسته‌ای سازمان ملل آمادگی نشان داده است.

✅ آیا این خبر اقتصادی برای شما مفید بود؟ امتیاز خود را ثبت کنید.
[کل: 0 میانگین: 0]