رشد ۲۸ هزار واحدی شاخص بورس در معاملات امروز
رشد ۲۸ هزار واحدی شاخص بورس در معاملات امروز

با توجه به انتشار نامه ی تجدید ارزیابی بانکی ها، شاخص کل بازار سرمایه با رشدی ۲۸ هزار واحدی به کار خود در این هفته پایان داد.

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، بازار سهام اولین آخرین روز کاری هفته را بر خلاف روز های گذشته با افزایش تقاضا شروع به کار کرد. البته نامه ای که در خصوص تجدیدارزیابی بانکی ها منتشر شد، بر روند افزایش تقاضا در بازار اثر گذاشت و در نهایت شاخص کل با صعود قابل توجهی هفته را به پایان رساند.

بنابراین در پایان معاملات امروز شاخص کل بورس اوراق بهادار با افزایشی ۲۸ هزار واحدی به ۲ میلیون و ۶۰ هزار واحد رسید، همچنین  نیز شاخص کل هم‌وزن نیز با رشدی ۸ هزار و ۵۰۰  واحدی به ارتفاع ۷۲۰ هزار واحد رسید.

گفتنی است سه نماد «فولاد»، «وغدیر» و «فملی» بیشترین تأثیر در شاخص کل بورس و سه نماد «خاور»، «آریا» و «وسپهر» بیشترین تأثیر را در شاخص فرابورس داشته‌اند، همچنین سه نماد «خگستر»، «کترام» و «وتجارت» سه نماد پرتراکنش بازار بورس و سه نماد «فصبا»، «کرمان» و «وسپهر» سه نماد پرتراکنش در بازار فرابورس در روز جاری بودند.

لازم به ذکر است که ارزش معاملات خُرد در بازار امروز مورخ ۸ آذر ماه ۱۴۰۲، مبلغ ۶ هزار میلیارد و ۱۲ میلیون تومان بود. که بیشترین ارزش معاملات ثبت شده در نیمه دوم سال ۱۴۰۲ محسوب می شود. گفتنی است حقیقی‌ها در روز جاری حدود ۳۴۶ میلیارد تومان به بازار سهام تزریق کردند.

در بازار امروز ۱۴۴ نماد در محدوده مثبت و ۲۸۸ نماد در محدوده منفی و در بازار فرابورس ۱۵۶ نماد در محدوده مثبت و ۱۶۵ نماد در محدوده منفی معامله شدند.

انتهای پیام/

✅ آیا این خبر اقتصادی برای شما مفید بود؟ امتیاز خود را ثبت کنید.
[کل: 0 میانگین: 0]