پرواز تهران-لندن زیر ۲ ساعت شد!
پرواز تهران-لندن زیر ۲ ساعت شد!

نشستن در یک هواپیمای مسافربری مافوق صوت غافلگیرکننده نیست، بلکه غیرقابل باور است.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، به هر حال، این ماشین‌های پرنده که می‌توانند سریع‌تر از سرعت صوت حرکت کنند علی رغم اینکه غیرقابل باور هستند اما تجاری‌سازی شده‌اند. یکی از آن‌ها، هواپیماهای مافوق صوت فلش فالکون است که توسط مبتکر اسپانیایی اسکار وینالز طراحی شده است.

برای درک سرعت این هواپیمای مافوق صوت، تصور کنید که تنها در ۲.۵ ساعت پرواز از پاریس به نیویورک برسید و یا تنها در کمتر از دو ساعت از تهران به لندن برسید؛ این هواپیمای مافوق صوت قادر است در هر دقیقه بیش از ۳۸ کیلومتر را طی کند. این همان چیزی است که Flash Falcon با سرعت ۳ ماخ وعده داده است.

چند سال پیش، ممنوعیتی برای هواپیماهای مافوق صوت به دلیل آلودگی صوتی آزاردهنده آن‌ها اعمال شد. اما، فلش فالکون با طراحی خلاقانه با این مشکل مقابله کرده است. با جت‌های پیشرفته‌ای مانند فلش فالکون، آینده سفرهای تجاری مافوق صوت ممکن است روشن‌تر از همیشه باشد.
اما این پرواز فقط سریع نخواهد بود. سطح بی‌نظیری از تجمل و راحتی را ارائه می‌دهد. هواپیمای اسکار وینالز می‌تواند یک طرح منحصربفرد دو طبقه داشته باشد، با صندلی‌های کلاس تجاری در عرشه بالایی و صندلی‌های کلاس سوپر توریستی در پایین.
درست مانند هواپیمای مافوق صوت دستینوس، فلش فالکون تماماً در مورد پایداری است، زیرا با ترکیبی از موتورهای احتراقی هیبریدی و یک موتور موشک هسته‌ای نیرو می‌گیرد. اندازه و طراحی عظیم آن را نیز نباید فراموش کنیم. این پرواز مفهومی با اندازه‌گیری ۱۰۲ متر طول، زمانی که در ارتفاعات آسمان پرواز می‌کند، منظره‌ای قابل مشاهده است.
صحبت از طراحی، منحصر به فرد است و از پرنده باشکوه شاهین الهام گرفته است.
منبع: supercarblondie
۲۲۷۲۲۷

✅ آیا این خبر اقتصادی برای شما مفید بود؟ امتیاز خود را ثبت کنید.
[کل: 0 میانگین: 0]