قرارگاه مسکن کارگری ایجاد می شود/ ترمیم مزد کارگران هنوز به نتیجه نرسیده است
قرارگاه مسکن کارگری ایجاد می شود/ ترمیم مزد کارگران هنوز به نتیجه نرسیده است

درحالی که جلسه شورای عالی کار همچنان ادامه دارد، گزارش تسنیم از نتایج جلسه امروز تا لحظه انتشار این خبر، حاکی از ایجاد قرارگاه مسکن کارگری و ادامه بررسی مسائل و مشکلات کارگران است.

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، بعدازظهر امروز جلسه شورای عالی کار با حضور شرکای اجتماعی برگزار شد و همچنان این جلسه ادامه دارد.

مسکن کارگری، جزو اصلی ترین مباحث و دستور کارهای جلسه امروز بود. همچنین پیگیری مسائل و مشکلات بیمه ای، درمانی و تأمین اجتماعی، با حضور مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی در دستور کار جلسه قرار داشت و موضوع سوم، بحث مزد منطقه ای بود که به پیشنهاد وزیر اقتصاد مطرح شده بود.

با توجه به اینکه ۷۰درصد حقوق کارگران صرف اجاره بها و هزینه های مسکن می شود، قرار بود در جلسه امروز موضوع مسکن کارگری در دستور کار بررسی قرار گیرد و در نهایت مقرر شد تا قرارگاه ملی و استانی مسکن کارگری تشکیل شود. 

اخبار رسیده از داخل جلسه شورای عالی کار حاکی هست که پیشنهاد مزد منطقه ای به دلیل عدم حضور پیشنهاد دهنده، یعنی وزیر اقتصاد، از دستور جلسه امروز خارج شد.

به گزارش تسنیم، پیش از این قرار بود بحث ترمیم مزدی هم در جلسه شورای عالی کار مطرح شود, اما علی رغم اینکه این موضوع در دستور کار جلسه امروز نبود، نمایندگان کارگران مباحث خود درباره ترمیم مزد را مطرح و به بحث ابلاغیه پاداش یک میلیون تومانی کارمندان اشاره کردند اما هنوز نتیجه ای در این زمینه حاصل نشده است و جلسه ادامه دارد.

انتهای پیام/

✅ آیا این خبر اقتصادی برای شما مفید بود؟ امتیاز خود را ثبت کنید.
[کل: 0 میانگین: 0]