بررسی قیمت روز و جدید انواع خودرو تارا در تاریخ ۱۵ آبان. برای مشاهده قیمت کارخانه ماشین تارا وارد سایت اقتصادآنلاین شوید. 

به گزارش اقتصادآنلاین، آخرین قیمت انواع خودرو تارا برای امروز ۱۵ آبان ۱۴۰۲ به شرح زیر است. بر این اساس قیمت تارا اتوماتیک ۷۸۵ میلیون تومان قیمت خورد.

قیمت تارا اتوماتیک صفر

قیمت تارا اتوماتیک V۴ صفر ۱۴۰۲ در بازار آزاد  ۵ میلیون تومان گران شد و به ۸۷۵ میلیون رسید پس از قیمت های گران اوایل سال در چند ماه گذشته این قیمت بالاترین نرخ برای یک خودروی ایرانی است.

تارا اتوماتیک مدل ۱۴۰۲ نیز ۵ میلیون تومان افزایش قیمت داشت این سدان اتوماتیک در حال حاضر ۸۰۰ میلیون تومان به فروش می رسد. 

قیمت ماشین تارا اتوماتیک ایران خودرو مدل ۱۴۰۱ نیز با ۷۷۰ میلیون تومان شد که افزایش قیمت ۵ میلیونی دارد.

قیمت تارا دنده ای صفر

قیمت تارا دنده ای صفر  در بازار آزاد بدون تغییر بود بر این اساس تارا دنده ای مدل ۱۴۰۲ ۶۷۵ میلیون تومان شد که رشد ۵ میلیونی دارد.

قیمت تارا دنده ای مدل ۱۴۰۱ هم به ۶۵۵ میلیون تومان رسیده است که این مدل نیز ۵ میلیون تومان رشد قیمت داشته است.

قیمت تارا در کارخانه

قیمت تارا اتوماتیک صفر در کارخانه ۴۹۰ میلیون تومان است. قیمت کارخانه تارا دنده ای نیز ۳۹۴ میلیون تومان بوده است. ایران خودرو دو مدل تارای جدید هم معرفی کرده است که بر این اساس تارا اتوماتیک V۴ LX در نمایندگی ۶۸۵ میلیون تومان قیمت دارد تارا دنده ای v۱پلاس نیز ۵۸۰ میلیون تومان است.

معرفی خودروی تارا

خودروی تارا را ایران خودرو با مهندسی معکوس پژو ۳۰۱ ساخته است این سدان با همتای فرانسوی مشخصات فنی حدودا یکسانی دارد. موتور تارا  TU۵P با حجم ۱.۶ لیتر، قدرت ۱۱۳ اسب بخار و گشتاور ۱۴۴ نیوتن متر است . تارا دنده ای با گیربکس ۵ دنده و تارا اتوماتیک با گیربکس ۶ دنده تولید می شود.

صفر تا ۱۰۰ این خودرو بر اساس اعلام ایران خودرو ۱۲.۵ ثانیه طول می کشد و توانایی حرکت با سرعت ۱۹۰ کیلومتر بر ساعت را نیز دارد مصرف بنزین تارا در ۱۰۰ کیلومتر ۷ لیتر است که برای این دسته از سواری ها مناسب محسوب می شود.

با مطالعه جدول زیر اطلاعات کاملی درباره قیمت روز انواع خودرو تارا به دست خواهید آورد.

قیمت روز خودروی تارا
برند  مدل(سال ساخت) کارکرد (کیلومتر) قیمت (تومان)
V۴ LX ۱۴۰۲ صفر (کارخانه) ۶۸۵,۰۰۰,۰۰۰
V۴ LX ۱۴۰۲ صفر ۸۷۵,۰۰۰,۰۰۰
اتوماتیک ۱۴۰۲ صفر   ۸۰۰,۰۰۰,۰۰۰
اتوماتیک ۱۴۰۲ صفر (کارخانه) ۴۹۰,۵۵۱,۰۰۰
اتوماتیک ۱۴۰۱ صفر   ۷۷۰,۰۰۰,۰۰۰
دنده ای v۱پلاس ۱۴۰۲ صفر (کارخانه) ۵۸۰,۱۲۰,۰۰۰
دنده ای ۱۴۰۲ صفر  ۶۷۵,۰۰۰,۰۰۰
دنده ای ۱۴۰۲ صفر(کارخانه) ۳۹۴,۴۶۰,۰۰۰
دنده ای ۱۴۰۱ صفر   ۶۵۵,۰۰۰,۰۰۰
دنده ای  ۱۴۰۰ صفر  ۶۴۵,۰۰۰,۰۰۰
منبع: باما