استاندار تهران: در ساخت و ساز غیرمجاز، با مسؤول دستگاه برخورد می‌کنیم
استاندار تهران: در ساخت و ساز غیرمجاز، با مسؤول دستگاه برخورد می‌کنیم

استاندار تهران ضمن هشدار به مسؤولان در مورد ساخت و سازهای غیرمجاز گفت: در مورد هر گونه ساخت و ساز غیرمجاز، با مسؤول دستگاه برخورد و فرد را به کمیته رسیدگی به تخلفات اداری معرفی می‌کنیم.

به گزارش خبرگزاری فارس از تهران؛ علیرضا فخاری استاندار تهران در جلسه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید شهرستان پردیس اظهار کرد: هدف اصلی جلسات و بازدیدها رفع مشکلات تولیدکنندگان است تا سهم تولید افزایش پیدا کند، باید به استانداردهای ملی و سپس بین‌المللی برسیم که رسیدن به این سطح نیازمند همکاری است و پشتوانه کار، آرامش تولیدکنندگان می‌باشد.

وی ادامه داد: برای امر تولید کم نگذارید، اگر در اثر کم کاری زیانی ایجاد شود، به ما مسئولین برمی‌گردد، برای رفع مشکلات مردم، همه ما اثرگذار هستیم و برای خدمت به مردم نباید کم بگذاریم؛ چراکه آثارش به خودمان برمی‌گردد.

استاندار تهران عنوان کرد: نیازمندی‌ها و پیش‌نیازهای اولیه برای ساماندهی شهرک‌های صنعتی شهرستان پردیس برای رفع تعارضات، مسائل زیست محیطی و مالکیتی پیگیری شود.

فخاری سپس خطاب به فرماندار گفت: برای رفع موضوعات و مشکلات،کارگروهی خاصی تشکیل شود تا پیشنهاد قانع‌کننده ارائه ودر مورد اراضی فاقد سند مالکیت تصمیم‌گیری درستی انجام و به صورت هفتگی گزارش ارائه شود.

وی ادامه داد: مسائل زیست محیطی شهرک‌ها جدی گرفته شود، هیچکس حق ندارد فاضلاب را در خیابان رها کند و شهرک ها باید به سمت تعبیه سیستم فاضلاب بروند؛ البته تا پهنه محیط زیستی اصلاح نشود، تصمیمات به نتیجه نمی رسد که موضوع در شورای عالی محیط زیست باید پیگیری شود.

استاندار تهران در مورد اجرای تبصره ماده یک اراضی افزود: موارد به صورت یک جا در کمیسیون مربوطه پیگیری شود تا بر اساس نقشه موجود وضعیت مشخص شود؛ همچنین در مورد بالا بردن سطح ارزش حوزه‌های تولیدی، اگر ذخیره ارزش ایجاد نشود عناصر پشتیانی‌کننده را از دست می‌دهیم، در این راستا استفاده از ظرفیت شهرک دانش بنیان برای پیوند تولید، صنعت و دانش مهم است.

فخاری با اشاره به لزوم نظارت مستمر و اثربخش در سطح منطقه تصریح کرد: در مورد ساخت و سازهای غیرمجاز که منجر به ضرر و زیان به بیت‌المال شود اولین کسی که پاسخگو است متخلف نیست؛ بلکه متخلف اصلی مسئولی است که وظیفه نظارت بر ساخت و سازها را بر عهده دارد.

وی خطاب به مسئولین ادارات و سازمان ها تاکید کرد: تکلیف بر عهده شما است و نظارت مهم است؛ از اینرو در مورد هر گونه ساخت و ساز غیرمجاز با مسئول دستگاه برخورد و فرد را به کمیته رسیدگی به تخلفات اداری معرفی می کنیم.

استاندار تهران با اشاره به آثار اجتماعی و سیاسی ساخت و سازهای غیرمجاز خاطرنشان کرد: قانون وضعیت فرد متخلف را مشخص کرده است اما در مورد آثار اجتماعی چنین اقدامی مسئول مربوطه را متخلف می دانیم و در این زمینه با هیچکس تعارف نداریم.

پایان پیام/


✅ آیا این خبر اقتصادی برای شما مفید بود؟ امتیاز خود را ثبت کنید.
[کل: 0 میانگین: 0]