دوشنبه, ۱۳ آذر , ۱۴۰۲
پ
  • شناسه : 54206
  • 18 نوامبر 2023 - 14:49
  • 5 بازدید
  • ۰ دیدگاه
  • ارسال توسط :

وضعیت پتروشیمی‌های کشور از زبان وزیر نفت/ تولید نفت افزایش می‌یابد؟

وضعیت پتروشیمی‌های کشور از زبان وزیر نفت/ تولید نفت افزایش می‌یابد؟
وضعیت پتروشیمی‌های کشور از زبان وزیر نفت/ تولید نفت افزایش می‌یابد؟

اکوایران: وزیر نفت با بیان اینکه دولت سیزدهم افزایش تولید نفت را در دستور کار خود قرار داده است، گفت: ابتدای دولت تولید نفت ما ۲۲۰۰ بشکه نفت بود اما با روحیه جهادی و تلاش شبانه روزی آن را به ۳۳۰۰ بشکه افزایش داده‌ و تا پایان سال این آمار به ۳۶۰۰ بشکه خواهد رسید.

به گزارش اکوایران، جواد اوجی – وزیر نفت – در شب چهارم نمایشگاه «روایت پیشرفت» که در قم برپا شده است، گفت: در حال حاضر ایران با ظرفیت ۳۳۰ میلیارد بشکه نفت رتبه اول ذخایر نفتی در جهان را به خود اختصاص داده است. او ادامه داد: امروز در هیچ بخشی از صنعت کشور مستشار خارجی وجود ندارد و همه مهندسین ما داخلی هستند، حتی در حوزه تجهیزات و دستگاه‌ها نیز حدود ۸۰ درصد آن‌ها در داخل کشور تولید می‌شوند. 

به گفته اوجی، قبل از انقلاب یک پتروشیمی و یک پالایشگاه گاز در کشور وجود داشته اما هم‌اکنون حدود ۶۵ مجتمع پتروشیمی و ۲۳ پالایشگاه گاز در کشور مشغول به فعالیت است. 

اوجی در این رابطه گفت: به برکت انقلاب اسلامی تا به امروز ۹۸ درصد شهرهای ایران و بیش از ۸۴ درصد روستاهای ایران گازرسانی شده‌، طی این دو سال حدود ۵۳۰۰ روستا به گاز مجهز شده‌اند. 

به گفته وزیر نفت، در دولت یازدهم و دوازدهم، وزارت نفت مجموعاً ۲۰۰۰ میلیارد تومان را به مسئولیت‌های اجتماعی اختصاص داده بود. اما در دولت سیزدهم، این میزان به ۲۱ هزار میلیارد تومان افزایش یافته است. جواد اوجی در نمایشگاه “روایت پیشرفت” اظهار کرد که ایران با ظرفیت ۳۳۰ میلیارد بشکه نفت، رتبه اول ذخایر نفتی جهان را دارد. او همچنین افزود که در صنعت نفت ایران، مستشاران خارجی وجود ندارند و بیشتر تجهیزات محلی تولید می‌شوند.

وزیر نفت افزود که تاکنون ۹۸ درصد شهرها و بیش از ۸۴ درصد روستاها به گازرسانی شده‌اند و در دولت سیزدهم، پروژه‌های جدیدی در این زمینه آغاز یا به اتمام رسیده است. اوجی به برخی از دستاوردهای دولت سیزدهم در حوزه‌های تولید گاز و نفت، صادرات پتروشیمی، تولید میعانات گازی، و فعالیت‌های فراملی صنعت نفت اشاره کرد. همچنین تأکید کرد که دولت سیزدهم در تولید نفت و گاز به افزایش می‌پردازد و در تولید گاز روزانه نیز موفقیت‌های زیادی داشته است. او همچنین بر توجه به دانش‌بنیان‌ها و ایجاد شرکت‌های دانش بنیان در حوزه صنعت نفت تاکید کرد.

در پایان، وزیر نفت اظهار کرد که دولت سیزدهم به توسعه مسئولیت‌های اجتماعی اهمیت می‌دهد و مبلغ ۲۱ هزار میلیارد تومان به پروژه‌های اجتماعی اختصاص یافته و در دو سال اخیر، پروژه‌های مختلف در این زمینه را آغاز یا به اتمام رسانده است.

ادعای یک نماینده مجلس: قاچاق ۴ میلیارد دلاری بنزین در سال ۱۴۰۱ 02 دسامبر 2023

ادعای یک نماینده مجلس: قاچاق ۴ میلیارد دلاری بنزین در سال ۱۴۰۱

اکوایران: نماینده مجلس شورای اسلامی در یک همایش سراسری عنوان کرد که چهار میلیارد دلار بنزین در سال گذشته از کشور قاچاق شده است.

کاهش تولید نفت ایران همزمان با پایین آمدن عرضه اوپک 02 دسامبر 2023

کاهش تولید نفت ایران همزمان با پایین آمدن عرضه اوپک

اکوایران: همزمان با تصمیم جدید گروه اوپک برای کاهش عرضه، ایران، عراق و نیجریه شاهد کاهش اندک تولید خود بوده‌اند.

قالیباف قانون اختصاص قیر رایگان را ابلاغ کرد 02 دسامبر 2023

قالیباف قانون اختصاص قیر رایگان را ابلاغ کرد

اکوایران: محمدباقر قالیباف قانون اصلاح بند (ک) تبصره (۱) قانون بودجه سال ۱۴۰۲ کل کشور را برای اجرا ابلاغ کرد.

💬 نظرات خود را با ما در میان بگذارید

📜 قوانین ارسال نظرات کاربران
  • دیدگاه های ارسال شده شما، پس از بررسی توسط تیم بانک اقتصاد منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی توهین، افترا و یا خلاف قوانین جمهوری اسلامی ایران باشد منتشر نخواهد شد.
  • لازم به یادآوری است که آی پی شخص نظر دهنده ثبت می شود و کلیه مسئولیت های حقوقی نظرات بر عهده شخص نظر بوده و قابل پیگیری قضایی می باشد که در صورت هر گونه شکایت مسئولیت بر عهده شخص نظر دهنده خواهد بود.